رهن و اجاره نجومی اتاق‌های ریزمتراژ در پایتخت+جدول

بررسی‌ها نشان می‌دهد که  با افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید مردم شاهد رشد اجاره اتاق و همچنین پانسیون در پایتخت هستیم.آنطور که آگهی‌ها نشان می‌دهد، طالب این اتاق‌های کوچک، دانشجویان، افراد متاهل بدون فرزند، افراد مجرد شاغل و اتباع‌اند که به دنبال داشتن سرپناهی با بودجه اندک هستند.

خبر مرتبط
اعلام شرایط معافیت از مالیات بر اجاره+ جزئیات

مشاور وزیر راه و شهرسازی شرایط معافیت از مالیات بر اجاره، بر اساس قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره را اعلام کرد.

این اتاق‌های ریزمتراژ که اغلب تا ۲۰ مترمربع زیربنا مساحت دارند؛ دارای سرویس‌ حمام‌ و دستشویی‌ مشترک‌‌ هستند و یا زیر هم‌کف قرار دارند.

از دیگر وجوه مشترک این اتاق‌ها قرارداد قولنامه‌ای، قدمت بالا و کیفیت پایین و صرفا محلی برای خواب است.

بررسی‌های ما نشان می‌دهد که رهن و اجاره این اتاق‌های ریزمتراژ و بدون امکانات نیز تحت تاثیر افزایش قیمت مسکن، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

در محله نارمک، برای یک زیرپله با ۸ مترمربع زیربنا ۱۰۰ میلیون تومان ودیعه تعیین شده است؛ در محله اتابک نیز، برای زیر زمین حدود ۱۸ متر که یک سوئیت بدون آشپزخانه است ودیعه ۳۰ میلیون تومانی و اجاره ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تعیین شده است.

Capture

در محله استادمعین، ودیعه زیرزمینی قدیمی با 15 مترمربع زیربنا 45 میلیون تومان و اجاره ماهانه آن 3 میلیون تومان است.

در سلسبیل، اتاقی ۱۲متری (دو اتاق تودرتو) واقع در حیاط خانه اجاره داده می‌شود که  در آگهی ذکر شده که در این حیاط، ۵ اتاق وجود دارد که هر کدام به افراد مذکر اجاره داده شده و سرویس بهداشتی و حمام و سینک ظرفشویی داخل حیاط بصورت اشتراکی است.

123132

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.