لاپید: با این دولت هرگز پیروز نخواهیم شد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به کشته و زخمی شدن نظامیان این رژیم در شمال غزه؛ به انتقاد شدید از نتانیاهو و کابینه وی پرداخت.

«یائیر لاپید» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در واکنش به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از نظامیان این رژیم در جبالیا واقع در شمال غزه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «دولت کنترل اوضاع را از دست داده است؛ سربازان روزانه در غزه کشته می‌شوند و در صفحات تلویزیون نیز با یکدیگر می‌جنگند؛ دولت از هم پاشیده و کارایی ندارد».

خبر مرتبط
نتانیاهو زمان آغاز عملیات زمینی در رفح را اعلام کرد

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به اظهارات «یوآو گالانت» وزیر جنگ این رژیم که خواستار پیدا کردن جایگزین برای حماس در نوار غزه شده بود، گفت که حاضر نیست «فتحستان» (حکومت فتح) را جایگزین «حماسستان» (حکومت حماس) کند.

رهبر مخالفان نتانیاهو افزود: «وزرا در جلسه کابینه دست به اعتراض می‌زنند؛ یکی از وزارتخانه‌ها کامیون‌های حامل کمک [به غزه] می‌فرستد و وزارتخانه دیگری آن را به آتش می‌کشد؛ روابط با آمریکا از از بین رفته و طبقه متوسط از هم پاشیده و جبهه شمال از دست رفته است».

یائیر لاپید در پایان نوشت: «با این اوضاع نمی‌توان ادامه داد؛ با این دولت هرگز پیروز نخواهیم شد».

رسانه‌های اسرائیلی شامگاه گذشته از کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از نیروهای لشکر ۹۸ ارتش این رژیم در اردوگاه «جبالیا» واقع در شمال غزه خبر دادند. هنوز جزئیات این حمله موفق رزمندگان فلسطینی منتشر نشده است؛ اما برخی رسانه‌های عبری‌زبان نوشته‌اند که بر اثر شلیک راکت به سمت نیروهای ارتش اسرائیل در شمال غزه، ۱۵ زخمی نفر زخمی شده‌اند که حال ۹ نفر از آنها وخیم است. برخی رسانه‌های دیگر نیز نوشته‌اند که بر اثر انفجار یک ساختمان بمب گذاری شده در جبالیا در شمال شرق غزه حدود ۲۰ نظامی ارتش رژیم صهیونیستی کشته و زخمی شدند.

شبکه المیادین نیز به نقل از رسانه‌های عبری زبان نوشت که برخی خبرها از کشته شدن ۷ نظامی از تیپ چتربازان ارتش اشغالگر خبر می‌دهند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.