ارتفاعات جنگل ابر شاهرود حادثه آفرید/ طبیعت گرد 40 ساله سقوط کرد

علی عامریان شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه طی تماس تلفنی فردی در ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه با سامانه ۱۱۲ پاسخگویی اضطراری مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر مبنی بر سقوط یک نفر در ارتفاعات جنگل ابر شاهرود در شرق استان سمنان اعلام شد.

وی با بیان اینکه تیم عملیات کوهستان هلال احمر بی‌درنگ به محل اعزام شدند، تاکید کرد: عملیات جست‌وجو برای پیدا کردن فرد مفقود شده توسط امدادگران هلال‌احمر از حوالی ساعت ۱۹ آغاز شد.

عامریان با اشاره به اینکه پیکر بی‌جان این طبیعت گرد ۴۰ ساله پس از سه ساعت تلاش توسط تیم اعزامی هلال احمر پیدا شد، ابراز کرد: عملیات انتقال با اعزام تیم دوم هلال احمر انجام شد.

خبر مرتبط
از طبیعت گردی در کوهستان های این استان پرهیز کنید

محمد باقر خلفی اظهار کرد: با توجه به پیش بینی وزش باد ، گرد و خاک شدید و تگرگ از هرگونه تردد و توقف در جاده های کوهستانی خودداری شود.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان شاهرود با بیان اینکه شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال‌احمر ارتباط برقرار کنند تا امدادگران طی سریع‌ترین زمان ممکن در محل حاضر شوند، تصریح کرد: شهروندان در صعود به ارتفاعات با رعایت اصولی از جمله همراهی فردی کارآزموده، راهنما، تجهیزات کامل و اطلاع رسانی، از وقوع برخی حادثه‌ها جلوگیری کنند.

منطقه ابر در ۴۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان شاهرود استان سمنان قرار دارد. این منطقه که به نام جنگل‌های ابر معروف است، در ارتفاعات آن به صورت چمنزار و یا مراتع دارای درخت و در پایین‌دست آن جنگل با گونه‌های متنوع دیده می‌شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.