جزئیات دیدار هیاتی از حماس با وزیر اطلاعات مصر در مورد شروط این جنبش

در بیانیه حماس آمده است: هیات جنبش در دیدار با وزیر اطلاعات مصر بر خواسته‌های ملی خود و پافشاری بر دستیابی به توافقی تاکید کرده که به توقف کامل جنگ در غزه، خروج نیروهای اشغالگر از این باریکه، بازگشت آزادانه آوارگان به خانه‌های خود، امدادرسانی به فلسطینیان، آغاز بازسازی ویرانی‌های حاصل از حملات دشمن و دستیابی به توافقی برای مبادله اسرا به منظور آزادی اسرای فلسطینی در مقابل اسرای اسرائیلی نزد حماس و دیگر گروه‌های مقاومت در غزه منجر شود.

خبر مرتبط
سفر هیئتی از حماس به قاهره برای ازسرگیری مذاکرات

درحالی که چند ماه از مذاکرات متعدد برای آتش‌بس در غزه می‌گذرد و همه آنها با کارشکنی‌های طرف صهیونیستی به شکست انجامیده است، امروز یکشنبه هیئتی از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در پاسخ به دعوت مصر برای گفت‌گو درباره تحولات آتش‌بس غزه راهی قاهره می‌شود.

هیات حماس همچنین بر پافشاری جریان‌ها و گروه‌های فلسطینی بر تحقق اهداف ملی، تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس و تحقق حق بازگشت و تعیین سرنوشت تاکید کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

خبر مرتبط
زمان سفر هیأت حماس به قاهره مشخص شد

​یک منبع در جنبش حماس اعلام کرد هیأتی از این جنبش فردا (یکشنبه) برای بررسی تحولات توافق آتش‌بس به قاهره می‌رود.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.