مسکن ملی پرند در انتظار آب و برق

  تعداد ۷۶۰۰ واحد نهضت ملی مسکن و پروژه های مشارکتی پرند که با نظارت شرکت عمران در مراحل پایانی به سر می‌برد قرار است پس از نصب انشعابات در نیمه اول سال جاری به بهره‌برداری برسد و تحویل متقاضیان مسکن می‌شود.

اما آن‌طور که مدیران شهرهای جدید می‌گویند سرعت تامین خدمات و انشعابات در شهرهایی مثل پرند، پردیس و هشتگرد از سرعت تکمیل واحدهای مسکونی کمتر است.

خبر مرتبط
نخستین واحدهای مسکن ملی پردیس دریک قدمی افتتاح

آن‌طور که مدیرعامل شرکت عمران پردیس اعلام کرده خرداد امسال ۳۵۰۰ واحد مسکونی در این شهر جدید افتتاح می‌شود که ۵۰۰ واحد آن مربوط به طرح نهضت ملی است.

روز گذشته غراوی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، احمدی، فرماندار رباط‌ کریم، احمدی بلوطکی عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، صیادی مدیر عامل شرکت عمران پرند، اردکانیان مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران و شهابی مدیر عامل برق استان تهران از پروژه های نهضت ملی مسکن در جنوب فاز ۳، فاز۶ و۷ بازدید کردند و در جریان روند نصب انشعابات آب و برق و گاز پروژه ها قرار گرفتند.  

در این بازدید، جلسه بررسی رفع موانع دستگاه های خدمات رسان به ریاست غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران و دیگر مسئولان در سالن جلسات شرکت عمران پرند برگزار و مقرر شد پس از تصویب شورای مسکن استان تهران اقدامات مورد نیاز برای تسریع در روند انجام انشعابات و بهره‌برداری و افتتاح پروژه ها در زمان تعیین شده انجام شود.  

یکی از طرح‌هایی که در پرند به مراحل پایانی رسیده پروژه ۱۴۴۰ واحدی است که توسط قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) احداث شده است. عملیات اجرایی این پروژه های نهضت ملی مسکن در پرند از خرداد سال گذشته آغاز شده و در صورت تامین خدمات، آماده تحویل است.

بنابراین گزارش، حدود ۲۲۷ هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید پرند ثبت نام کردند که بر اساس شروط چهارگانه ۷۵ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

با توجه به ظرفیت زمین‌هایی که در پرند وجود دارد ۳۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن آغاز شد که بیشترین تعداد مسکن ملی در یک شهر محسوب می‌شود. عملیات اجرایی این ۳۱ هزار واحد نیز آغاز شده است. گفته می‌شود برای مابقی متقاضیان که حدود ۴۴ هزار نفر هستند فعلا امکان تامین زمین وجود ندارد. یکی از اقدامات برای تامین زمین، ساخت شهرک اعتمادیه است اما برای تمامی متقاضیان جوابگو نخواهد بود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.