بایدن وضعیت اضطراری علیه روسیه را تمدید کرد

رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌هایی را که واشنگتن در سال ۲۰۱۴ علیه روسیه در پی تحولات آن سال در شرق اوکراین اعلام کرده بود، تمدید کرد.

باراک اوباما، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا در ششم مارس ۲۰۱۴ در واکنش به وضعیت اوکراین با صدور حکمی یک وضعیت اضطراری اعلام کرد. این وضعیت اضطراری از آن زمان تاکنون چند بار از سوی واشنگتن به‌ویژه در ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ بعد از اقدام روسیه در به رسمیت شناختن مناطق لوهانسک و دونتسک در شرق اوکراین تمدید شده است.

خبر مرتبط
بایدن اعلام کرد: هیچ نظامی آمریکایی به غزه ارسال نخواهد شد

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، رئیس‌جمهور بایدن اعلام کرده که هیچ نیروی آمریکایی را به غزه ارسال نخواهد کرد.

به نوشته پایگاه «اوکراینسکا پراودا»، روسای جمهور آمریکا در دو مقطع در دسامبر ۲۰۱۴ و سپتامبر ۲۰۱۸ تحریم‌های جدیدی را در رابطه با این وضعیت اضطراری اوکراین علیه روسیه وضع کردند.

جو بایدن در حکم اخیر خود نوشت: «اقدامات و سیاست‌هایی که در این احکام اجرایی مورد رسیدگی قرار گرفته‌اند، همچنان حاکی از ادامه یک تهدید نامعمول و غیرعادی علیه امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا هستند. بنابراین من به این وضعیت اضطراری برای مدت یک سال دیگر ادامه می‌دهم.»

خبر مرتبط
اظهارات جدید بایدن درباره توافق آتش‌بس فوری در غزه

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: ما در تلاش برای دستیابی به توافقی برای آتش‌بس فوری هستیم.

۲۳ فوریه رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد واشنگتن به مناسبت سالگرد شروع جنگ روسیه و اوکراین بیش از ۵۰۰ تحریم جدید را علیه روسیه و محدودیت‌های جدید صادرات را علیه حدودا ۱۰۰ سازمان اعمال می‌کند. واشنگتن در جریان این تصمیم خود مشخصا ۲۶ شرکت و فرد متعلق به ۱۱ کشور را به‌ویژه از چین و صربستان به این بهانه که آنها به روس‌ها برای فرار از تحریم‌ها و وارد کردن فن‌آوری‌ها و تجهیزات مهم حوزه صنایع نظامی کمک می‌کنند، هدف گرفت.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.