امیرعبداللهیان: راهکار آرامش در منطقه، توقف جنگ در غزه است

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عبدالله بوحبیب وزیر امور خارجه لبنان پس از دیدار و گفت وگو با یکدیگر، عصر شنبه در نشست خبری مشترک حضور یافتند.

وزیر امور خارجه در این نشست خبری افزود: امروز گفت وگوهای خوبی را با مقامات لبنانی در خصوص موضوعات دوجانبه داشتیم. تهران و بیروت بر اینکه جنگ راه حل نیست و هیچ گاه از گسترش جنگ در منطقه استقبال نکردیم، تاکید دارند. 

خبر مرتبط
امیرعبداللهیان به علیرضا قربانی تسلیت گفت

‌وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار پیامی درگذشت همسر استاد علیرضا قربانی را تسلیت گفت.

وی گفت: معتقدیم مقاومت حماس هم در مسیر ایستادگی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی و هم در مسیر سیاسی خردمندانه و دقیق عمل کرده است، البته بر جهانیان آشکار و واضح است که بیش از چهار ماه جنگ در غزه و کرانه باختری دستاورد ملموسی برای اسراییل و حامیانش نداشته است. 

امیرعبداللهیان تصریح کرد: آمریکا همزمان در دو مسیر حرکت می‌کند، مسیر اول تداوم ارسال مستمر سلاح و مشارکت در نسل کشی در غزه است و مسیر دوم سخن گفتن از راه حل سیاسی است. به صراحت می‌گوییم اگر آمریکا به دنبال آرامش در منطقه است راهکارش توقف جنگ در غزه است. 

وی افزود: از مقامات عالی لبنان و آقای وزیر امور خارجه این کشور درباره تحولات داخلی لبنان گزارش‌های امید بخشی را دریافت کردیم و ایران جز خیر برای این کشور نمی‌خواهد.

وزیر امور خارجه لبنان نیز در این نشست خبری گفت: امروز افتخار دارم از وزیر خارجه ایران در لبنان میزبانی کنم. سفر ایشان در چارچوب اهمیت ویژه برای رایزنی با لبنان در خصوص تحولات منطقه‌ای، بین المللی و مناسبات و طرفه صورت می گیرد.

عبدالله بوجبیب ادامه داد: در خصوص لزوم پیاده سازی قطعنامه ۱۷۰۱ که در خصوص ثبات لبنان به تصویب رسید، صحبت کردیم. همچنین درخصوص توقف جنایات رژیم صهیونیستی، عقب نشینی از سرتاسر خاک لبنان و تقویت نیروهای مسلح لبنان گفت وگو کردیم.

وی افزود: ما بر تلاش همه کشورها برای توقف جنگ و ارسال کمک‌های بشردوستانه به این منطقه تاکید کردیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.