ارتش یمن: کشتی جنگی آمریکایی مورد اصابت مستقیم موشک ما قرار گرفت

یحیی سریع گفت: نیروهای مسلح ما با تعدادی ناوشکن و ناو جنگی آمریکا در خلیج عدن و تنگه باب ‌المندب درگیر شدند.

المسیره گزارش داد، وی افزود: تعدادی از موشک‌های بالستیک مستقیماً به کشتی جنگی آمریکا برخورد کرده و ۲ کشتی تجاری آمریکایی نیز از صحنه فرار کردند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: این درگیری ۲ ساعت طول کشید و نیروهای مسلح یمن با موشک‌های بالستیک کشت‌های جنگی و ناوشکن آمریکایی را هدف قرار دادند.

خبر مرتبط
تغییر مسیر ۲ کشتی آمریکایی در باب‌المندب پس از وقوع انفجار

شرکت کشتیرانی بین‌المللی «مرسک» از تغییر مسیر دو کشتی آمریکایی پس از وقوع انفجار در باب المندب خبر داد.

سریع در پایان گفت که نیروهای مسلح یمن تا پایان تجاوز به غزه و رفع محاصره این منطقه، مانع حرکت کشتی‌های صهیونیستی به بنادر فلسطین اشغالی می‌شوند.

به گزارش ایرنا، آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی‌ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند. این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا که عازم سرزمین‌های اشغالی بود را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.