دستگیری ۲ مامور قلابی در سعادت آباد تهران

سردار علی ولی‌پور گودرزی در این‌باره گفت: مدتی پزشکی به ماموران پلیس آگاهی مراجعه کرد و گفت که در محل کارش مشغول ویزیت بیماران بوده که دو مرد تقریبا میانسال که خود را بازرس و مامور معرفی کرده بودند با نشان دادن سلاح گرم مشغول بررسی  پرونده بیماران شدند و در نهایت ادعا کردند که شاکی مرتکب تخلفات پزشکی شده و باید و مبلغ  هفت میلیارد ریال را در ازای چشم پوشی از تخلفات پزشکی به آنان پراخت کند.

شاکی به ماموران پلیس آگاهی گفت که از این دو نفر چند روزی برای پرداخت پول مهلت گرفته تا از این طریق آنان را مشغول کرده و طرح شکایت کند.

وی ادامه داد:‌کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ رسیدگی به این پرونده را دستورکار خود قرار دادند و در گام نخست راهی محل وقوع جرم شدند. آنان در بازبینی دوربین‌های مداربسته در محدوده جغرافیای جرم موفق شدند مشخصات ظاهری متهمان را به دست آوردند و در ادامه با تطبیق چهره متهمان با آلبوم مجرمان حرفه‌ای هویت هر دو نفر را مورد شناسایی قراردادند. 

ولی‌پور گودرزی گفت: همین سر نخ کافی بود تا کارآگاهان مخفیگاه متهمان را شناسایی و تردد آنان را تحت کنترل قراردهند. در ادامه شاکی و کارآگاهان منتظر تماس تلفنی ماموران قلابی ماندند. مدتی بعد این دو نفر با شاکی تماس گرفتند. با کنترل هر دو متهم، ماموران قلابی هنگام دریافت مبالغ اعلامی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از متهمان و خودروی آنان تعدادی تجهیزات نظامی از جمله یک قبضه سلاح گرم کشف شد.

وی با اشاره به انتقال متهمان به مقر انتظامی و انجام بازجویی از آنان گفت:‌این افراد در جریان بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کردند و گفتند که در پوشش مامور و بازرس قصد اخاذی از این پزشک را داشتند. در ادامه نیز برای این دو نفر پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات برای کشف دیگر جرائم ارتکابی احتمالی از سوی این افراد در حال انجام است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.