رژیم صهیونیستی در حالی برای دومین روز متوالی دو گذرگاه اصلی نوار غزه را تعطیل کرده که تلاش‌های قاهره برای ممانعت از تشدید اوضاع امنیتی ادامه دارد.

 برخی منابع فلسطینی اعلام کردند که مسئولان رژیم اشغالگر همچنان گذرگاه تجاری «کرم ابو سالم» و گذرگاه «بیت حانون» در نوار غزه را بسته و از تردد افراد به این منطقه ممانعت می‌کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی در پی بازداشت یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی به نام «بسام السعدی» در اردوگاه آوارگان جنین، در اطراف نوار غزه و نزدیک شهرک‌های صهیونیستی، آماده‌باش اعلام کرده است.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، «خالد البطش» از رهبران جهاد اسلامی نیز گفت که مسئولان دستگاه اطلاعاتی مصر تماس‌هایی را برای ممانعت از تشدید اوضاع امنیتی نوار غزه، برقرار کرده‌اند و جهاد اسلامی نیز با تحرکات مصر تعامل مثبت داشته است.

وی گفت که مبارزان این جنبش همچنان در حالت آماده‌باش هستند.

همچنین «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس گفت که تداوم اقدامات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه مبنی بر تعطیلی، گرسنه‌سازی و محاصره، جنایت‌هایی علیه بشریت است.

برهوم افزود که این قبیل اقدامات باعث رنج بیشتر بیش از دو میلیون فلسطینی به ویژه بیماران اعم از زنان، کودکان و بیماران سرطانی که نیاز به درمان مستمر دارند، می‌شود و رژیم صهیونیستی مسئول مستقیم رنج ساکنان غزه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.