بازار خودرو امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ با جهش عجیب قیمت روبرو بود؛ به طوریکه ارزیابی ها نشان می داد که محصولات سایپا و ایران خودرو در بازار جهشی تا ۱۰ میلیون تومانی را در بازار تجربه کرده‌اند.

تدوام افزایش نرخ دلار در بازار موجب شد تا امروز بازار خودرو هم آرایش افزایشی به خود گیرد و سایپایی ها و ایران خودروهایی گران تر از روز گذشته در بازار عرضه شوند. به گفته فعالان بازار خودرو روند افزایش نرخ دلار در روزهای اخیر موجب شد تا امروز بازار خودرو با دلار همراه شود و با این شرایط شاهد گران شدن خودرو در بازار باشیم.

از سوی دیگر فعالان بازار خودرو کاهش عرضه خودرو را به عنوان عامل بعدی رشد قیمت در بازار یاد می کنند. انقضای زمان شماره گذاری برخی از خودروها سومین عاملی است که از آن به عنوان دلیل رشد قیمت در بازار یاد می شود. به گفته فعالان بازار خودرو مجوز شماره گذاری خودرو یکساله است و بسیاری از خودروها با مجوز سال گذشته تولید شده اند که مجوز شماره گذاری این خودروها باطل شده و صدور مجوز جدید هم زمان بر است و این امر نیز بر رشد قیمت در بازار اثرگذاشته است.

اما هرچند قیمت خودرو رو به بالا می رود اما هنوز خریداران با بازار خودرو آشتی نکرده اند، در این خصوص فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که بی اعتمادی در بازار موجب شده تا معاملات در بازار خودرو به پایین ترین سطح خود برسد.

براساس ارزیابی بازار امروز «شاهین»، «کوییکR»، «سمند LX» و «پژو ۲۰۷ شقف شیشه ای» در بازار رشد ۱۰ میلیونی داشتند و سایر خودروها نیز رشدی یک تا ۹ میلیون تومان در بازار داشتند.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۷ دنده ای»، «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای»،«سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF۷» و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار امروز «سمند LX» امروز در بازار امروز رشد ۱۰ میلیونی قیمت داشت و ۲۸۵ میلیون تومان قیمت خورد، اما «سمند LX با موتورEF۷» امروز با افزایش ۸ میلیونی ۳۱۵ میلیون تومان در بازار دست به دست شد. رشد قیمت «سمند سورن پلاس» نیز امروز ۸ میلیون تومان بود و این خودرو نیز در بازار امروز ۳۱۸ میلیون تومان قیمت خورد.

در میان محصولات ایران خودرو امروز «رانا پلاس» هم رشدی یک میلیونی داشت و۳۳۱  میلیونی شد . اما «دنا معمولی» امروز هم در بازار با افزایش هفت میلیون تومان ۳۸۲ میلیون تومان در بازار معامله شد. رشد قیمت «دنا پلاس توربو اتومات» نیز در بازار ۵ میلیون تومان بود و در بازار ۴۸۵ میلیون تومان قیمت  گذاری شد.

در میان خانواده پژو ۲۰۷ نیز امروز «پژو ۲۰۷ دنده ای» نیز با ۸ میلیون رشد در بازار ۳۸۵ میلیون در بازار عرضه شد و قیمت «پژو ۲۰۷ شقف شیشه ای» نیز با افزایش ۱۰ میلیونی به ۳۹۵ میلیون تومان رسید.

ایران 22

 
این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند