دکتر علی زینی وند شامگاه شنبه تعداد کل زائران اربعین از این استان را حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد تاکنون تنها از حدود ۱۰۰ نفر و کمتر از ۱۰ درصد تست کرونا گرفته شده است.
وی افزود: امروز در ستاد مدیریت کرونای استان نیز با اشاره به ضرورت انجام تست کرونا از زائران اربعین که به کشور باز می گردند، بر ضرورت همکاری های همه نهادهای متولی برای انجام این تست و رعایت پروتکل ها تاکید شد.
به گزارش ایرنا برخی رسانه ها با استناد به سخنان امروز استاندار کرمان در ستاد مدیریت کرونا در استان به نقل از وی اعلام کرده بودند که «تست کرونای شمار قابل توجهی از زائران مثبت بوده »درحالی که استاندار با اشاره به میزان تست انجام شده، تنها بر ضرورت انجام تست از همه زائران تاکید کرده و می گوید که تعمیم این سخن به تعداد بیشتری از زائران درست نیست.
زینی وند در ادامه مصاحبه خود با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: باتوجه به ضرورت حفظ سلامت شهروندان ضرورت دارد که تست کرونا از زائران اربعین انجام شود که با هدف کسب اطمینان از سلامت این افراد، در ستاد کرونا تاکید شد حتی کارمندانی که به این زیارت رفته اند نیز پس از انجام تست و منفی شدن آن در محل کار حاضر شوند.
وی افزود: همه این اقدامات و هشدارها با هدف رعایت پروتکل ها انجام می شود و باتوجه به اینکه تست انجام شده از زائران استان نیز کمتر از ۱۰ درصد بوده لذا جای نگرانی وجود ندارد چون این میزان تست قابل تعمیم به کل زائران نیست.

این مطلب برایم مفید است
99 نفر این پست را پسندیده اند