همه والدین می‌خواهند فرزندانشان قدبلند و قوی شوند، زیرا این دو پارامتر به طور گسترده‌ای به عنوان نشانه‌های سلامتی در نظر گرفته می‌شوند.

 رژیم غذایی و ورزش بدنی همچنین می‌تواند رشد جامع یک فرد را تضمین کند. والدین، ​​که نگران قد فرزندان خود هستند، می‌توانند به نکات زیر توجه کنند:

رژیم متعادل

تغذیه مناسب برای رشد کودکان بسیار مهم است و همچنین بهترین راه برای اطمینان از رسیدن آن‌ها به حداکثر قد است. رژیم متعادل شامل کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها، چربی و ویتامین‌ها می‌تواند برای رشد فرزندان شما معجزه کند. مواد غذایی سرشار از روی نیز برای قد کودک شما مفید است. همه والدین باید فرزندان خود را از غذاهای ناخواسته و نوشیدنی‌های گازدار دور نگه دارند.

ورزش

در حالی که نمی‌توانید از فرزندان خود انتظار تمرینات سخت داشته باشید، تمرینات کششی ساده می‌توانند تأثیر زیادی بر قد فرزند شما داشته باشند. حرکات کششی مزایای متعددی دارد. این کار نه‌تنها ستون فقرات را بلند می‌کند بلکه وضعیت کودک شما را نیز بهبود می‌بخشد. مشارکت کودکان در حرکات کششی نیز روند رشد قد را با رشد آن‌ها تسهیل می‌کند.

یوگا

انجام یوگا همچنین شامل کشش و تعادل نیز می‌شود. هر دوی این موارد برای قد فرزندان شما مفید است. بچه‌ها، اغلب، جلسات یوگا را به عنوان یک سرگرمی می‌ببینند تا یک جلسه تمرین خسته‌کننده.

بارفیکس

همیشه آویزان شدن از میله بارفیکس، یکی از راه‌های افزایش قد بوده است. آویزان شدن از میله به بلند شدن ستون فقرات کمک می‌کند و قد بچه‌ها را بیشتر می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
39 نفر این پست را پسندیده اند