در استان اردبیل بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات با دستور رییس جمهوری افتتاح شد.

سد تنظیمی «ملاصدرا» در شهرستان مرودشت نیز که با هدف تنظیم ۹۲ میلیون مترمکعب آب خروجی از نیروگاه سد ملاصدرا و تحویل به چهار هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شده است، امروز به بهره برداری رسید.

سد تنظیمی «تنگ‌خمار» هم با هدف کنترل سیلاب‌های مخرب، علاوه بر کاهش اثرات نامطلوب و خسارت‌های وارده به اراضی و روستاهای پایین دست اجرایی شده است. این سد با تزریق و تغذیه آب به آبخوان شیبکوه باعث افزایش سطح آب زیرزمینی و تامین آب کشاورزی منطقه خواهد شد.

همچنین تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید صدرا  با هدف حفظ محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی و استفاده مجدد از پساب در دستور کار قرارگرفته است. این تصفیه خانه ۸۷هزار نفر از شهروندان را در این شهرجدید تحت پوشش قرار می‌دهد.

تصفیه خانه آب فسا و تاسیسات وابسته به آن نیز در این مراسم افتتاح خواهد شد. این تصفیه خانه آب شرب و صنعت شهرستان‌های فسا (ایچ-ششده-زاهدشهر و روستاهای مسیر) با جمعیت۱۸۴ هزار نفری را تامین خواهد کرد.

نیروگاه خورشیدی ۶ دهم مگاواتی داراب- لایزنگان و نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی شهرک صنعتی سروستان، نصب و راه اندازی و مدیریت شبکه فیبر نوری، از جمله پروژه‌هایی است که در استان فارس به بهره برداری رسید.

همچنین ۲۲۴ فضای ورزشی در سراسر کشور شامل سالن سرپوشیده دو و میدانی شهید قاسم سلیمانی، استادیوم ۵ هزار نفری دورود لرستان، سالن ورزشی صدرا بندر گز گلستان، ۴۸ سالن سرپوشیده ورزشی و بیش از ۱۵۷ زمین چمن مصنوعی با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیارد تومان با دستور رییس جمهوری در این مراسم به بهره‌برداری رسید.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند