«باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی این کشور به دلیل تشکیک در نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور انتقاد کرد و او را «دیکتاتور بی‌فایده» توصیف کرد.

اوباما که در یک تجمع انتخاباتی در «میامی» به نیابت از «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ صحبت می‌کرد گفت که ترامپ ممکن است «قبل از شمارش همه آرا اعلام پیروزی کند. این کاری است که یک دیکتاتور بی‌فایده انجام می‌دهد. اگر کسی به دموکراسی اعتقاد داشته باشد باید بخواهد که همه آرا شمارش شوند.»

باراک اوباما گفت چنانچه یک سیاستمدار دموکرات همانند ترامپ عمل کند او از وی حمایت نخواهد کرد. وی سپس درباره جو بایدن و معاونش، «کاملا هریس» گفت: «با بودن جو و کاملا لازم نیست شما هر روز نگران آنها باشید. لازم نیست درباره یک توئیت دیوانه‌کننده‌ای که رئیس‌جمهور امروز صبح منتشر کرده نگران باشید.»

اوباما در ادامه با انتقاد از پیشنهاد چند وقت پیش ترامپ برای تزریق مایع شوینده جهت مبارزه با کرونا گفت: «[با آمدن بایدن] همه‌چیز اینقدر کسالت‌بار نمی‌شود و شما قادر خواهید بود  به زندگی‌تان فکر کنید و بدانید که رئیس‌جمهور به جای آنکه پیشنهاد تزریق مواد شوینده بدهد دارد وظیفه‌اش را انجام می‌دهد.»

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند