در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۹میلیارد و ۵۸۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۶۸۳میلیارد تومان در ۹۸۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۳هزار و ۲۸واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۹۲هزار و ۹۰۱واحد قرار گرفت.به این ترتیب شاخص بورس مرز حمایت روانی یعنی کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را از دست داد که اتفاق مهمی در بازار تلقی می شود.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران،صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پتروشیمی پارس و پتروشیمی جم با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۰۳۸واحد، کل (هم‌وزن) ۳۸۶۳واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۵۳۱واحد، آزاد شناور ۳۶۸۱۱واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۲۷۱۵۴و ۵۰۷۷ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۳۰۵میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۷۸۳میلیارد تومان در ۷۲۵هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۴۵۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه‌گذاری صبا تامین بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند