صبح روز جمعه ۲۰ تیرماه جاری «سها رضانژاد» بانوی ۲۷ ساله ساکن کرج که به همراه یک گروه کوهنوردی به منطقه گردشگری «جهان نما» شهرستان کردکوی سفر کرده بود مفقود شد.

بر اساس اظهارات همراهان «سها» در گروه کوهنوردی، وی حدود ساعت هشت صبح مسواک به دست از چادرش خارج و دیگر بازنگشت و حدود ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه پس از جست‌وجوی ناموفق افراد حاضر در گروه موضوع به هلال احمر گزارش و عملیات رسمی جست‌وجوی این فرد آغاز شد.

یک هفته جست‌وجوی شبانه‌روزی توسط تیم‌های جست‌وجو و امداد و نجات با بکارگیری گروه‌های مختلف نیروی انسانی هلال احمر، پلیس، محیط بانان، نیروهای مردمی و تجهیزاتی همانند هلی‌شات، سگ‌های جست‌وجو و ردیاب، پاراگلایدر سواران بی فایده بوده و در مرحله اول جست‌وجو به پایان رسید.

پس از یک هفته تلاش، جست‌وجو وارد فاز جدیدی شد و با تشخیص مدیریت بحران در استان و شهرستان و تصمیم نهایی فرماندار کردکوی تیم‌های تخصصی به صورت موردی و با تعداد محدودتری در منطقه جست‌وجو را ادامه دادند.

در روزهای ابتدایی پس از جست‌وجوی گسترده نگاه‌ها از سقوط به پرتگاه به سمت گزینه‌های دیگری پیش رفت اما پلیس جنایی بودن پرونده بخصوص قتل را کاملا رد می‌کرد اما در افکار عمومی و با توجه به مستندات، سوالات زیادی برای مردم، کارشناسان، خانواده سها و حتی مسوولان در استان گلستان بوجود آمده بود.

این پرونده به دلیل کشف نشدن ردی از پیکر زنده یا بی‌جان «سها» با سوالات بسیاری پیگیری و سرنوشت «سها» به معمای بزرگ برای همه تبدیل شد.

جست‌وجوی گوشی تلفن همراه و وسایل همراه «سها»، تحقیق و بازجویی از افراد حاضر در گروه، دیر گروه و لیدرها و اقدامات نیروهای انتظامی و امنیتی هم راهی از پیش نبرد تا آنکه صبح امروز تیم‌های جست‌وجوی هلال احمر در هنگام گشت‌زنی جسد زنی را کشف کردند که لباس و مشخصات ظاهری آن با «سها رضانژاد» همخوانی کامل دارد اما به دلیل نامشخ بودن چهره جسد، احراز هویت جسد منوط به تائید نهایی پزشکی قانونی است.

با توجه به حساس بودن پرونده، بازپرس ویژه قتل بلافاصله به محل کشف جسد اعزام و تشریفات لازم برای انتقال جسد به پزشکی قانونی انجام شد.

پدر، مادر، برادر و اقوام سها رضانژاد در حال حاضر در شهرستان کردکوی حاضر هستند و پیگیری‌های لازم برای تشخیص هویت جسد کشف شده در حال انجام است.

جسد اطراف منطقه «چکل سر» و «یارعلی» منطقه «جهان نما» در ناحیه بالادست آبشار کشف شده و فاصله زیادی با آخرین محل کمپ گروه کوهنوردی و نقطه مفقود شده «سها رضانژاد» دارد.

پیگیری‌های قضایی و انتظامی برای تائید هویت جسد و تکمیل شدن پرونده ادامه دارد.


 

این مطلب برایم مفید است
30 نفر این پست را پسندیده اند