علی نیکوئی در بندرلنگه اظهار داشت: شامگاه روز گذشته در حوالی ساعت ۲۳ در اسکله صیادی بندر کنگ یک مورد آتش سوزی به وقوع پیوست.

وی افزود: ما پس از کسب اطلاع از این حادثه سریعا نیروهای آتش نشانی مستقر در شهرستان را بسیج کرده و به محل آتش سوزی اعزام کردیم.

فرماندار شهرستان بندرلنگه گفت: اکیپ‌های آتش نشانی پس از حضور در محل سریعا نسبت به مهار آتش اقدام کردند و نهایتا این آتش سوزی در ساعت ۳ بامداد اطفا شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این حادثه ۷ فروند لنج صیادی دچار آتش سوزی شدند که ۴ لنج به طور کامل در آتش سوختند و به ۳ مورد نیز آتش بالای ۶۰ درصد آسیب وارد کرد.

نیکوئی با اشاره به اینکه در حادثه شب گذشته ۳ فروند قایق موتوری نیز در آتش سوختند گفت: در این اسکله حدود ۱۶۰ لنج صیادی وجود داشت که خوشبختانه با تلاش آتش نشانان از سرایت آتش به سایر لنج ها جلوگیری ‌شد.

وی افزود: علت این آتش سوزی هنوز مشخص نشده است اما دو فرضیه برای آن وجود دارد، دلیل اول احتمال می‌رود که این امر به سبب آشپزی و سهل انگاری در یک لنج صیادی فایبر بوده باشد و علت دوم نیز اتصال ژنراتور است که هر دو مورد در حال برررسی است. 

فرماندار بندرلنگه در پایان با اشاره به خسارت بالای وارد شده به لنج های صیادی و تاکید بر عدم وارد آمدن خسارت جانی به افراد گفت: میزان ریالی این خسارت هنوز برآورد نشده است اما قیمت هر لنج صیادی در حدود یک میلیارد تومان است که به صاحبان این لنج ها خسارت بالایی دارد شده است. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند