دکتر علیرضا زالی از کاهش آمار در تمام شاخص‌های مراجعه به مراکز درمانی، پذیرش، بستری عادی و ویژه بیماران مبتلا به کرونا، خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵ تا ۷ درصد کاهش در میزان بستری بیمارستان‌ها گزارش شده است؛ در مقابل تعداد بهبودیافتگان و ترخیص‌شدگان از مراکز درمانی پایتخت افزایش یافته است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم مشارکت مردم برای حفظ این شرایط، عنوان کرد: از هم‌وطنان به‌ویژه گروه‌های پرخطر ازجمله سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه‌ای همچون دیابت، سرطان، مشکلات قلب و عروقی و تنفسی درخواست می‌کنم از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند، چراکه همکاری شهروندان در کاهش آمار مبتلایان نقش به سزایی دارد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا ضمن تشکر از مردم به علت رعایت بهداشت حرفه‌ای، مشارکت در طرح غربالگری و همکاری با مراقبین سلامت، افزود: در روزهای اخیر شاهد افزایش مراجعه مردم به سامانه سیب و دقت آن‌ها در پاسخ‌دهی به همکاران ما که از طریق سامانه ۴۰۳۰ با شهروندان در ارتباطند، بوده‌ایم و امیدواریم این رشد همچنان ادامه داشته باشد.

زالی در پایان اظهار کرد: ماسک‌های خانگی هم می‌توانند اثر حفاظتی مطلوبی را در پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید-۱۹ داشته باشند. از همین رو از رسانه‌ها تقاضا دارم با همکاری کارشناسان این حوزه مردم را در خصوص نحوه تهیه و استفاده از ماسک‌های استاندارد خانگی آگاه کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند