سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به سوال خبرنگار اسپوتنیک در خصوص ادعای عربستان نسبت به عدم درج مهر ورود در گذرنامه های اتباع سعودی اظهار داشت: وزارت امور خارجه قبلا در این خصوص توضیح داده است و ما از طرح دوباره  این مطلب کاملا ساده از سوی سعودی ها تعجب می کنیم.

وی افزود: ما قبلا نیز  گفتیم مقررات صدور روادید الکترونیک جمهوری اسلامی ایران برای اتباع همه کشورها به غیر از دارندگان گذرنامه های انگلیسی، آمریکایی و کانادایی یکسان بوده و مطابق نظام روادید بسیاری از کشورهای پیشرفته، از الصاق برچسب و درج مهر ورود و خروج خودداری می شود. 

موسوی گفت: این موضوع ارتباطی با اتباع خاصی و یا کرونا نداشته و به عربستان سعودی توصیه می کنیم از سیاسی کردن بیماری کرونا و فرافکنی در این زمینه اجتناب ورزد.

به گزارش فارس، شورای وزیران سعودی امروز ایران را به «اقدام غیر مسئولانه» در رفتار با شهرندان عربستانی متهم کرد و مدعی شد که ایران ورود و خروج سعودی‌ها به خاک خودش و به خاک عربستان را با مهر نکردن گذرنامه‌ها، تسهیل کرده و این موضوع برای سلامتی خطرناک است.

این شورا در ادامه مدعی شد که اقدامات ایران تلاش‌های جهانی برای مبارزه با کرونا را با مانع روبه رو کرده و این موضوع، اشاعه بیماری کرونا را مستقیما متوجه ایران می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند