این در حالیست که کیفیت هوای تهران ظهر امروز (چهارشنبه ۲۷ آذر) با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۰۵ برای گروه‌های حساس(بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) ناسالم شده بود.

روز گذشته شاخص کیفیت هوای تهران با عدد ۸۲ سالم بود.

ایستگاه‌های، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۱۱، پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۰۸ و شاد آباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۰۷ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ۵۳ ، مسعودیه(منطقه ۱۵) با شاخص ۵۴ و گلبرگ (منطقه ۸) با شاخص ۵۵ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

هواشناسی استان تهران اعلام کرده است: از فردا جوی پایدار در استان حاکم می‌شود که در نواحی پرجمعیت، مناطق صنعتی و پرتردد شهر تهران و شهرهای همجوار منجر به افزایش تدریجی غبار و کاهش کیفیت هوا در روزهای آینده دور از انتظار نیست به گونه ای که در روزهای پنجشنبه و جمعه انتظار می رود کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه های حساس و شنبه و یکشنبه تا حد ناسالم برای تمام گروه ها برسد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند