راساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد ماه الزامی می‌شود و عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر کشور از این تاریخ صرفا با ارائه کرات هوشمند سوخت خودرو، امکان پذیر است.

در این بین افرادی که متقاضی کارت سوخت المثنی و یا اتصال کارت بانکی به کارت سوخت شده‌اند، قرار است تا قبل از تاریخ ۲۰ مردادماه، کارت سوخت جدید خود را دریافت کنند.

 

پاسخ به سوالات متداول مالکان خودروی بدون کارت سوخت را اینجا بخوانید.

*مالکان خودرو و موتور سیکلت فرسوده چگونه کارت سوخت بگیرند

قرار است شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران پیش از تاریخ ۲۰ مردادماه امسال، اطلاعیه‌ای مختص این افراد به صورت رسمی صادر و در خصوص نحوه سوخت‌گیری مالکان موتورسیکلت‌های با سن بالای ۱۰ سال و اتومبیل‌های با سن بالای ۲۵ سال اطلاع رسانی کند.

*مفقود شدن کارت سوخت وسیله نقلیه

براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آن دسته از صاحبان خودرو‌ها که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده و بر اساس فراخوان قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه دولت همراه اقدام و با طی کردن فرایند لازم، شماره حساب کارت اعتباری خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و کارت هوشمند سوخت آن‌ها بر اساس ثبت‌نام انجام شده قبلی، صادر می‌شود و توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به آن‌ها تحویل داده خواهد شد.

این افراد، هزینه صدور کارت سوخت المثنی را برابر تعرفه مصوب، هنگام دریافت کارت به مأموران شرکت پست جمهوری اسلامی ایران پرداخت خواهند کرد. هم‌چنین اگر عده‌ای از شهروندان که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده‌اند و در فراخوان قبلی نسبت به ثبت‌نام از طریق سامانه دولت همراه اقدام نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ یا سامانه دولت همراه برای صدور کارت هوشمند سوخت المثنی اقدام کنند.

*طریقه بازیابی رمز کارت سوخت

اگر مالک خودرو کارت سوخت دارد، ولی رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده باید بداند که رمز پیش فرض برای همه کارت‌های سوخت، چهار شماره آخر کد ملی فردی که نامش روی کارت سوخت درج شده، ضمن آنکه برای حذف رمز باید به یکی از مناطق و نواحی شرکت ملی پخش در سراسر کشور مراجعه کند.

برای درخواست حذف رمز حضور مالک خودرو در مناطق و نواحی شرکت ملی پخش، ضروری است. در صورتی که مالک خودرو امکان حضور ندارد، شخص دیگر صرفاً با ارائه وکالت نامه محضری و یا برگه انحصار وراثت می‌تواند برای حذف رمز کارت سوخت اقدام کند.

*یک بار سوخت گیری از طریق کارت سوخت تا قبل از ۲۰ مرداد ماه

باتوجه به این‌که وزارت نفت در اجرای این طرح مصمم است، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی توضیحاتی به دارندگان کارت هوشمند سوخت توصیه کرد به منظور کسب اطمینان از صحت عملکرد کارت سوخت، مالکان تمامی خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها تا قبل شروع طرح حداقل یک بار از کارت سوخت شخصی خود استفاده و در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی، به آدرس سایت wwww.niopdc.ir مراجعه کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند