به گزارش دیلی میل، در حالی که این خواننده پرفروش در فهرست دریافت‌کنندگان نشان ملکه الیزابت جای داشت و قرار بود نشان OBE را دریافت کند، گفته شده به خاطر مشکلات مالیاتی نام او خط خورده است.

خواننده ۴۵ ساله هم برای خدماتش به امور خیریه و هم به دلیل موفقیت‌هاش به عنوان یک خواننده پاپ در فهرست دریافت‌کنندگان نشان افتخار سال ۲۰۱۹ جای گرفته بود.

قانون مدنظر قرار دادن فرار مالیاتی، اندکی پس از اعلام اسامی دریافت‌کنندگان نشان سلطنتی سال ۲۰۱۹ اعلام شده بود.

دیوید کامرون اگر چه از این خواننده به دلیل اینکه در انتخابات ۲۰۱۰ از توری‌ها حمایت کرده بود انتقاد کرده اما گفته که فرار مالیاتی او اشتباه بوده است. با این حال نخست‌وزیر پیشین گفت به دلیل فعالیت‌های خیریه ویلیامز، باید به او اجازه داده می‌شد تا این نشان را دریافت کند.

ویلیامز که پرفروش‌ترین خواننده سولوی بریتانیاست، سال ۲۰۱۵ یکی از ۱۴۰ سلبریتی‌ای بود که به یک برنامه سرمایه‌گذاری مرتبط شد. گفته شده او دو میلیون پوند در یک شرکت رسانه‌ای که به محصولات فرهنگی کمک می‌کرد از پرداخت مالیات فرار کنند، سرمایه‌گذاری کرده است.

این در حالی است که بنیاد خیریه رابی ویلیامز، که برای فوتبال فعالیت می‌کند، بیش از ۲۰ میلیون پوند برای یونیسف بریتانیا پول جمع کرده است.

او سفیر سازمان ملل نیز هست و هفته پیش به عنوان یکی از بنیان‌گذاران یک دانشگاه هنری برای کمک به موسیقیدان‌های جوان در لیورپول معرفی شد.

ویلیامز نخستین چهره مشهوری نیست که از دریافت این نشان افتخاری محروم شده و دیوید بکام و وین رونی نیز به خاطر فرار مالیاتی سه و نیم میلیون پوندی قبلاً از دریافت این نشان محروم شده بودند. OBE یک رتبه شوالیه‌گری- برابر درجه افسری- است که سال ۱۹۱۷ توسط جرج پنجم بنا گذاشته شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند