روزنامه شهروند نوشت: «خودروی خود را جوری طراحی کرده بود تا با نخستین ترمز درها قفل شوند. خودرویی ‌که تنها برای تعرض به دختران طراحی شده بود. پراید وحشت یک راننده پولدار، شکنجه‌‌گاهی شد برای زنان و دختران جوان. او دو زن و دختر را سوار خودرواش کرد و با تهدید کاتر آنها را آزار داد. همدستش هم لباس زنانه می‌پوشید تا قربانیان‌شان به هیچ چیز مشکوک ‌نشوند. ارابه وحشت، در ابتدا یک خودروی مسافربر عادی نشان می‌داد. تا این‌‬ که با سوار ‌شدن به این خودرو و نخستین ترمز، بازی وحشتناک شروع می‌شد؛ تهدید کاتر و تعرض و ‌سرقت. در حال حاضر این پرونده دو شاکی دارد که یکی از آنها با زیرکی ‌موفق به فرار از این خودرو و دادن شماره پلاک به پلیس شده است. این در حالی است که تحقیقات ‌در رابطه با جرم‌های دیگر و دستگیری همدست این راننده پراید همچنان ادامه دارد.

اواخر اردیبهشت‌ماه امسال بود که این پرونده در مقابل پلیس گشوده شد. دو شاکی این پرونده به کلانتری ١٠٤ عباس‌آباد رفتند و مأموران پلیس را در مقابل یک پرونده آزار و اذیت سریالی قرار دادند. این دو شاکی به مأمورانکلانتری اعلام کردند که توسط راننده یک خودروی پراید مورد اذیت و آزار قرار گرفتند.

شاکی نخست که زنی ٢١ ساله و متأهل بود، در اظهاراتش به مأموران گفت: «حدود ساعت پنج عصر برای رفتن به پل سید خندان، در خیابان شهید مطهری سوار یک پراید شدم. گمان می‌کردم وی مسافرکش است، با توجه به این که در صندلی عقب خودرو یک خانم نیز نشسته بود، برای همین من هم روی صندلی عقب خودرو نشستم. دقایقی از سوار شدن من نمی‌گذشت که راننده به بهانه گرم بودن هوا، شیشه‌های خودرو را بالا برد و مدعی شد که قصد دارد از کولر خودرو استفاده کند. لحظاتی بعد با بالا رفتن شیشه‌ها متوجه شدم شیشه‌ها کاملاً دودی است و خارج از خودرو دیده نمی‌‌شود.»

این خانم ٢١ ساله که پس از این حادثه دچار لکنت زبان شده، به مأموران گفت: «لحظاتی بعد فهمیدم فردی که در عقب خودرو نشسته، یک مرد است و از پوشش زنانه استفاده کرده است. همین که خواستم عکس‌العملی نشان دهم، آن مرد با قرار دادن کاتر زیر گلوی من، مرا مورد اذیت و آزار قرار داد و ٢٤ عدد النگوی طلا به ارزش حدود ٤٠‌میلیون تومان را از من گرفت.»

این شاکی پس از حادثه توسط متهمان در مکانی خلوت رها شده و در اظهاراتش عنوان داشت که راننده، خودرو را به نحوی طراحی کرده بود که با نخستین ترمز، تمام درها قفل شده و درهای عقب خودرو نیز فاقد دستگیره بود.

شاکی دوم که دختر ١٨ ساله بود، اظهارات مشابه زن ٢١ را عنوان کرد و به مأموران گفت: «حدود ساعت چهار عصر یعنی یک روز قبل از اتفاق پیش آمده برای شاکی نخست، پس از اتمام کارم در آموزشگاهی در ونک‌، قصد رفتن به خیابان سهروردی را داشتم، راننده یک پراید مقابل پایم توقف کرد و من نیز به گمان این که مسافرکش است، سوار خودروی او شده و روی صندلی جلو نشستم.»

وی ادامه داد: «لحظاتی بعد، راننده به بهانه گرم بودن هوا، شیشه‌های خودرو را بالا داد که از آن لحظه به بعد استرس من شروع شد، شیشه‌ها دودی بود و به هیچ وجه بیرون خودرو قابل رؤیت نبود، قصد داشتم در خودرو را باز کرده و خودم را به بیرون پرتاب کنم اما متوجه شدم در خودرو فاقد دستگیره است.»

این دختر جوان در ادامه اظهاراتش به مأموران گفت: «حوالی بلوار حقانی بودیم که راننده شیطان‌صفت، کاتری از جیبش خارج کرد و آن را زیر گلویم گذاشت، راننده قصد آزار و اذیت مرا داشت و گفت باید طلا و جواهراتم را به او دهم، من نیز به دروغ به او گفتم حالم بد شده و احتمال دارد که داخل خودرو حالم بهم بخورد، او نیز برای ممانعت از این کار، خودرو را متوقف کرد. من در همان لحظه از فرصت استفاده کردم، شیشه خودرو را پایین کشیده و خودم را به بیرون پرتاب کردم که راننده به سرعت متواری شد اما توانستم از شماره پلاک خودروی او عکس بگیرم.»

پس از شکایت این دو نفر و با اطلاعات به دست آمده از خودروی متهم، مأموران کلانتری ١٠٤ عباس‌آباد موفق به شناسایی محل سکونت راننده پراید شده و پس از گرفتن دستور مقام قضائی و اجازه ورود به خانه متهم، وی را در منزلش در پونک بازداشت کردند.

متهم پس از بازداشت و انتقال به کلانتری، منکر جرم خود بود، اما در نهایت پس از مواجه شدن با دختر ١٨ ساله و با توجه به مدارک و شواهد چاره‌ای جز اعتراف نداشت و به جرم خود اقرار کرد. او در اعترافاتش به مأموران گفت: «قبول دارم که چنین اشتباهی کردم ولی قصدم اصلاً دزدی نبوده، من فقط وسوسه شدم و به خاطر این وسوسه چنین کاری کردم وگرنه وضع مالی‌ام خوب است و هیچ وقت هم سراغ خلاف و دزدی نرفته‌ام. سرقت طلاها را هم قبول ندارم. شاید همدستم آنها را دزدیده و با خودش برده است، چون من اصلاً طلایی ندیدم.»

سرهنگ اردشیر نادری، سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام این خبر درباره جزئیات آن گفت: «متهم ٣٠‌سال سن دارد و فاقد سابقه کیفری است. او وضع مالی خیلی خوبی دارد و به همراه خانواده‌اش در کار خرید و فروش ساختمان است. این متهم اتفاقاً به تازگی نامزده کرده و با وجود نامزدش دست به چنین کاری زده است. در حال حاضر نیز متهم با دستور مقام قضائی بازداشت شده و تحقیقات برای بازداشت همدست وی و یافتن سایر جرایم احتمالی توسط این شخص ادامه داد. متهم تنها به همین دو جرمش اعتراف کرده و هنوز مشخص نیست که او افراد دیگری را هم مورد آزار قرار داده یا نه که تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.»

 

این مطلب برایم مفید است
28 نفر این پست را پسندیده اند