محمد شریعتمداری امشب در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت درگذشت رئیس سازمان تأمین اجتماعی و حقوقی و پارلمانی این سازمان در ‌حادثه رانندگی اظهار داشت: ‌دکتر سیدتقی نوربخش شخصیت و چهره شناخته شده‌ای در ایران بود و در سنگرهای مختلف، خدمتگزاری مردم را می‌کرد.

وی با بیان اینکه دکتر نوربخش در مسئولیت پزشکی ‌هم امانتدار بود و در دفاع مقدس برای درمان مجروحان حضور داشت، ‌افزود: دکتر نوربخش پزشک متعهدی بود که سال‌های متمادی از عمر خود را برای خدمت به بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی که حدود ۴۲ میلیون نفر خانواده این سازمان بزرگ هستند، صرف کرد.  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: رئیس سازمان تأمین اجتماعی فردی مردم‌دار بود و به دلیل ارتباط خوبی که با همه داشت، همواره مورد احترام خانواده بزرگ کارگری بود. زمان‌هایی که با وی برای بازدید می‌رفتیم یا جایی حضور پیدا می‌کردیم به‌رغم وجود برخی نقص‌ها و ضعف‌ها که در دستگاه‌های اجرایی طبیعی است، اما بیمه‌شدگان با احترام با وی برخورد می‌کردند.

شریعتمداری با بیان اینکه درگذشت این افراد صدمه بزرگی به جامعه تأمین اجتماعی و پزشکی کشور وارد کرده است، گفت: باید به همه مردم به ویژه همکاران در وزارت تعاون، سازمان تأمین اجتماعی و خانواده این عزیزان تسلیت بگویم. امروز قبل از این حادثه، دکتر نوربخش کلنگ یک مرکز درمانی در شهرستان علی‌آبادکتول را به زمین زده بود.

وی درگذشت معاون پارلمانی سازمان تأمین اجتماعی را هم تسلیت گفت و اظهار داشت: دکتر تاج‌الدینی هم از دیگر چهره‌های خدوم در سازمان تأمین اجتماعی بود. وی از مبارزان پیش از انقلاب و رزمندگان دوران دفاع مقدس بود. بعد از پیروزی انقلاب مدتی به عنوان نماینده مجلس خدمت کرد و این اواخر هم عهده‌دار معاونت پارلمانی سازمان تأمین اجتماعی بود و قرار بود فردا با همراهی این عزیزان در یکی از اجلاس‌های کارگری شمال کشور در استان گیلان حضور داشته باشیم، اما این حادثه این دو همکار عزیز را از ما گرفت.

شریعتمداری درباره تلاش‌های کادر پزشکی هم گفت: به واسطه نزدیکی به محل حادثه، مصدومان به بیمارستان حکیم جرجانی اعزام شدند و کادر درمانی هم همه تلاش خود را انجام دادند اما خواست خدا چیز دیگری بود.