رسردار محمدحسین حمیدی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: در ورودی شهر مهران پارکینگ به اندازه کافی پیش بینی شده است و در داخل این محوطه ها نیز اتوبوس به تعداد کافی برای انتقال زائران به مرز مهران وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به بارش های خوبی که پنجشنبه شب در مناطق غربی کشور و استان های کرمانشاه و ایلام رخ داد، افزود: این بارش ها مشکلی برای تردد زائران ایجاد نکرد.

سردار حمیدی یادآور شد: حدود پنج هزار نفر از همکاران پلیس راه و راهور در جاده های استان های درگیر بحث اربعین آماده خدمات رسانی به زائران هستند.

این مقام بلندپایه انتظامی ادامه داد: روز گذشته همچنین بخشی از تونل محور ایلام به مهران ریزش کرده بود که با مدیریت پلیس و حضور عوامل راهداری مشکل ایجاد شده سریع رفع شد.

وی یادآوری کرد: وقوع چنین حوادثی بخصوص در جاده های کوهستانی طبیعی است و مردم باید در چنین مواقعی با صبر و حوصله همکاری لازم را با پلیس و نیروهای امدادی داشته باشند.

رییس پلیس راه کشور ضمن توصیه به رانندگان مبنی بر رعایت قوانین و مقررات و همکاری با پلیس، از زائران خواست تا با توجه به کاهش دمای هوا لباس گرم به همراه داشته باشند.