طبق اظهارات یک متخصص تغذیه مصرف بی رویه ی دمنوش منجر به مرگ می شود. به همین جهت در این مقاله دمنوش با طعم مرگ را تجربه کنید.

متخصصین تغذیه معتقدند که دمنوش های گیاهی در عین حال که می تواند بهترین تاثیر را در عملکرد بدن داشته باشد اگر در مصرف آن اعتدال رعایت نشود می تواند خطرات جبران ناپذیر و در مواردی مرگ را نیز درپی داشته باشد. به همین دلیل ما در این مقاله نکاتی را برای شما آماده کرده ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست و میتوانید با دمنوش با طعم مرگ آشنا شوید.

مریم معصومی متخصص تغذیه گفت: اعتماد به نقش درمانی گیاهان، از دیرباز در ایران مرسوم بوده و بینش درمان با دارو را در قدیمی ترها، نقض می‌کند. در چند سال اخیر مصرف دمنوش‌های گیاهی در جامعه رواج یافته است و حتی کم سن و سال تر‌ها را به این وادی کشانده است.

وی افزود: علاقه به مصرف دمنوش‌های گیاهی و میوه ای، اهداف متعددی را دنبال می‌کند. بعضی از افراد با شنیدن تجربه‌های خوب طب سنتی، به منظور بهره بردن از نقش درمانی گیاهان، خود را ملزم به استفاده از داروهای گیاهی می‌کنند. گروهی دیگر به منظور تجربه طعم‌های متفاوت نوشیدنی ها، و یا ایجاد تنوع و تحت تأثیر مدگرایی، به مصرف دمنوش‌ها گرایش پیدا کرده اند.

متخصص تغذیه خاطر نشان کرد: دمنوش عصاره‌ای از اجزای خشک شده گیاهان دارویی است که به شیوه سنتی تهیه شده و استفاده می‌شود.

در حال حاضر دمنوش‌های آماده با مارک‌ها و بسته بندی‌های مختلف تولید شده که با اضافه کردن مواد افزودنی به اصل گیاه، خاصیت دارویی آن را به حداقل می‌رساند براین اساس توصیه می‌شود از گیاهان خشک طبیعی استفاده شود.

وی عنوان کرد: مصرف دمنوش گیاهانی، چون گل گاوزبان، بابونه، نعناع، دارچین، چای سبز و ... از جمله نوشیدنی هایی است که جایگزین چای سیاه شده و اثرات سوء آن را به فرآیندی مفید برای سلامت بدن تبدیل کرده است. ناگفته نماند مصرف بیش از حد و بی رویه این گیاهان نیز عوارضی، چون ایجاد حساسیت و حتی مسمومیت‌های شدید را به همراه می‌آورد.

معصومی با اشاره به اثرات درمانی جوشانده اذعان داشت: ازجوشاندن مستقیم گیاهان دارویی با آب، عصاره‌ای قوی، با طعم و بویی کاملا طبیعی به دست می‌آید که اثرات قوی تری را نسبت به عرقیجات و دمنوش‌ها در سیستم بدن ایجاد می‌کند. براین اساس با توجه به تاثیر قوی و فوری این نوشیدنی‌ها بر برخی از ارگان‌های مختلف بدن، مصرف بی رویه و بدون آگاهی از این گیاهان می‌تواند خطرناک و منجر به مسمومیت یاحتی مرگ شود.

وی در پایان گفت: قبل از مصرف هرگونه دمنوش و جوشانده، حتما از حساسیت‌ها و عوارض آن آگاه بوده و تحت نظر پزشک متخصص مصرف شود.

منبع: الو  دکتر