سیدمیثم سیدصالحی، مدیر پیام‌رسان سروش، با اعلام اینکه ادعای مطرح شد در مورد ثبت‌نام ناخواسته کاربران در این پیام‌رسان کذب محض است می‌گوید:

 

«تاکنون ۸ مورد شکایت برای ثبت‌نام ناخواسته کاربران در سروش به بخش پشتیبانی ما ارسال شده است که با بررسی مشخص شده هر ۸ کاربر در این پیام‌رسان ثبت‌نام کرده‌اند چرا که کد احراز هویت، نوع دستگاهی که با آن به پیام‌رسان متصل شده‌اند و زمان ورودشان به سیستم کاملا مشخص است.»

او با اعلام اینکه این مستندات برای شورای عالی فضای مجازی نیز ارسال شده تاکید می‌کند که اسکرین‌شات‌های منتشر شده در این زمینه دروغ است و تنها این اسکرین‌شات‌ها برای این پخش می‌شود چرا که تصویر عامل تاثیرگذاری بیشتری می‌تواند داشته باشد.

صالحی خبر از اقدام حقوقی و قضایی علیه کسانی می‌دهد که به باور وی چنین دروغ‌هایی را منتشر و به اعتماد کاربران این پیام‌رسان ضربه می‌زنند.

او در ادامه با ابراز گله‌مندی از برخی اظهارات مقامات در این خصوص می‌گوید: «از دوستانی که می‌گویند مستنداتی را تحویل شورای عالی فضای مجازی داده‌اند گله مندیم هرچند این مستندات نشان برایت سروش است اما بیان این‌گونه مسایل به این شیوه در رسانه‌ها شیطنت‌آمیز است و انگار مستنداتی از ما به شورا ارایه شده که نشان‌ دهنده تخلف ماست.»

صالحی در واکنش به سایتی که به کاربران می‌گوید آیا در سروش ثبت‌نام شده‌اند یا خیر نیز اعلام می‌کند: «این سایت متعلق به ما نیست و ما همچین API در اختیار کسی نگذاشته‌ایم تا یوزری را چک کند. به نظرشما منطقی به نظر می‌آید که ما همچین خلایی در سیستم داشته باشیم اما جلوی نشر اطلاعات از آن را تا کنون نگرفته باشیم؟ این نوع رفتار با هیچ عقل سلیمی نمی‌خواند.»