محمدرضا مریوانی مدیرعامل مجموعه‌ی آتیه‌سازان عرصه تجارت با تأیید این خبر به میزان توان این شرکت اشاره کرد و گفت: با توجه به پانزده هزار میلیارد ریال سرمایه واگذار شده‌ رسمی در اسفند ماه سال گذشته، حجم سرمایه‌گذاری بازرگانی قابل انجام در بازه‌ی پیش رو را حداقل یک‌صد هزار میلیارد ریال است.وی افزود: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در مجموعه‌ی آتیه‌سازان عرصه تجارت، برنامه‌ای در دست کار خواهیم داشت که درخواست‌های مستند و مشروحی که سریع‌تر برای ما ارسال شوند را تا حداکثر یک هفته کاری بررسی کنیم و بتوانیم پس از تأیید و انجام پروسه‌ عقد قرارداد، سرمایه‌ی مورد نیاز متقاضیان را ظرف ۱۰ روزکاری واگذار کنیم.

مریوانی با تشریح اهداف مجموعه از تزریق سرمایه در حوزه‌های مورد بحث اظهار داشت: با توجه به نوسان‌های بازار و پیش‌بینی مقام معظم رهبری در رابطه با عهدشکنی دولت ایالات متحده آمریکا نسبت به توافق‌نامه برجام، آمادگی لازم را داشتیم تا در جهت کاهش اثرات شوک اقتصادی ناشی از این موضوعات مسیر را برای فعالیت مجموعه و حمایت از بازار ترسیم کنیم.

1

وی در ادامه افزود: با توجه به وضعیت فعلی، انتظار می‌رود که بخش ساخت‌وساز (پیش خرید  و پیش فروش ساختمان)، تولیدکنندگان، کارخانجات و معادن، همچنین مراکز درمانی با کمبود ملزومات و افزایش قیمت  مواد اولیه و مایحتاج کار خود روبرو شوند که با پیش‌بینی این موضوع هدف خود را سرمایه‌گذاری بازرگانی در جهت افزایش رونق بازار داخلی همچون تولیدات، دارو، مسکن، و صنعت گردشگری و توریسم قرار داده و به حمایت از آن‌ها از طریق مشارکت، فروش یا بازاریابی محصولات و خدمات مربوط به متقاضیان بپردازیم.

محمدرضا مریوانی در مورد مسیر اصلی مصرف این سرمایه اظهار داشت : انجام این سرمایه‌گذاری و مشارکت بازرگانی به نفع شرکت‌های انبوه‌ساز است که باعث کاهش مشکلات مسکن در داخل کشور خواهد شد، همکاری با بخش صنایع و معادن دارای پتاسیل بالای داخلی، افزایش صادرات غیرنفتی کشور و کاهش وابستگی به نفت و میعانات گازی در اقتصاد ملی را در پی خواهد داشت و در نهایت، رونق صنعت توریسم و گردشگری بسترساز جذب ارز به کشور می‌شود و امید داریم با برنامه‌های پیش‌رو، این مهم‌ به تحقق بپیوندد و به طور کلی بتوانیم باعث کاهش خروج سرمایه از کشور شویم.

وی بر جایگاه مهم بخش‌ها و حوزه‌های ذکر شده در جامعه امروز تأکید و تصریح کرد: در طول سالیان گذشته با رواج کالای بی‌کیفیت خارجی به دلیل قیمت پایین آن‌ها، شاهد آن بوده‌ایم که تولیدکنندگان داخلی به خاطر هزینه‌ی بالای تولید و دسترسی محدود به منابع مواد اولیه و سرمایه، بازار را از دست داده‌اند؛ متأسفانه این موضوع باعث وابستگی بازار به تولیدات، ارز  و مواد اولیه خارجی، شده است. این حقیقت غیرقابل انکار است که بی‌اعتمادی سرمایه‌گذاران داخلی به صنعت‌گران و تولیدکنندگان اقتصاد کشور را بیمار کرده است. اما، نباید از یاد برد که در وضعیت فعلی اقتصادی کشور، تنها راه علاج، اعتماد و حمایت از این رسته‌ی حاضر در چرخه‌ی اقتصاد داخلی است.

در ادامه محمدرضا مریوانی با اشاره به این که پل ارتباطی مجموعه‌ی آتیه‌سازان عرصه تجارت با دیگر نقاط کشور مشاوران و نمایندگان این شرکت خواهند بود افزود: با توجه به برنامه‌های آتی مجموعه، مشتاق به جذب و استخدام علاقه‌مندان در جهت گسترش دایره جغرافیایی فعالیت خود هستیم.

گفتنی است که متقاضیان و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانند به آدرس وب‌سایت Marivani.org مراجعه کنند.

ارسال درخواست سرمایه‌گذاری به شرکت آتیه‌سازان عرصه تجارت

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.