آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۷۶

 • نما به نما تا رشد قیمت

  شکورعلیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص صنعت سیمان، در چهار هفته گذشته با حدود ۴ درصد افزایش از محدوده ۹ هزار و ۶۰۰ واحد به محدوده ۱۰ هزار واحد رسید. اگرچه این صنعت از ۳۸ روز کاری قبل روند صعودی کوتاه‌مدت تشکیل داده بود ولی با ریزش‌های چند روز اخیر، این روند را به سمت پایین شکست تا سرمایه گذاران این صنعت را دچار ترس کند و معامله‌گرانی که به این صنعت اعتقاد چندانی نداشتند را به‌عنوان عرضه‌کننده وارد بازار کرد.
 • ادامه اصلاح در گروه سیمان

  محمد‌حسین کیانی / تحلیلگر بازار سرمایه
  صنعت سیمان بعد از ریزش حدود ۴۰درصدی از کف حمایتی خرداد‌ماه ۱۳۹۹ توانست حرکت رو به بالایی را شروع کند و حال بعد از رشد ۳۰ درصدی دوباره وارد فاز اصلاحی شده است. با توجه به نمودار شاخص گروه سیمان، در کوتاه‌مدت خط روند حمایتی شکسته شده و به‌نظر می‌رسد تا ۱۰ درصد دیگر برای این شاخص باید اصلاح را متصور باشیم. در حالت بدبینانه هم می‌توان حتی ریزش ۲۰درصدی برای آن متصور بود. در صورت برگشت از هر‌کدام از این حمایت‌ها، اهداف‌‌ احتمالی حوالی ۱۱۰۰۰ در کوتاه‌مدت، ۱۲۰۰۰ در میان‌مدت و در بلند‌مدت‌ حوالی ۱۴۰۰۰ واحد است.
 • سهم جذاب صنعت شیمیایی

  دنیای‌ اقتصاد- محمد ارغوان: شرکت کلرپارس در سال ۱۳۶۶ توسط وزارت نیرو برای تامین کلر شرکت‌های آب و فاضلاب، در شهرستان تبریز تاسیس شد. اجرای طرح‌های توسعه کلرپارس از ابتدای بهره‌برداری آغاز و با توسعه مساحت کارخانه به ۲۱ هکتار، اینک ظرفیت تولید کلر از ۲۰تن به بیش از‌۵۰‌تن در روز افزایش یافته است. عرضه اولیه کلر‌پارس در بازار سهام در بهمن ۹۸ انجام گرفت و در حال‌حاضر این شرکت با نماد کلر در بازار دوم فرابورس معامله می‌شود.
 • افزایش تقاضا در اوان و سهرمز

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  چند نماد بورس تهران و فرابورس بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • تحلیل افقی صورت‌های مالی

  زهره صفری کارشناس بازار سرمایه
  صورت‌های مالی، قلب اقتصادی و نبض سلامت شرکت‌ها هستند. با تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی می‌توان بسیاری از ریسک‌ها و مخاطراتی را که شرکت با آن مواجه است، شناسایی و بررسی کرد. یکی از روش‌های تحلیل صورت‌های مالی، استفاده از تحلیل افقی است. در این تحلیل تنها دوره زمانی مورد بررسی متغیر است. این تحلیل با هدف‌های متفاوتی انجام می‌شود اما هدف اصلی این تحلیل مقایسه روند فعالیت شرکت نسبت به یک دوره زمانی مبنا است. مثلا می‌توان تحلیل افقی را در دوره‌های سه ماهه انجام داد. این تحلیل به ما این امکان را می‌دهد تا بتوانیم روند تغییرات را در بازه‌های زمانی متفاوت نسبت به دوره مورد نظر خود بسنجیم و برای دوره‌های آتی، تصمیم‌گیری کنیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر