آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۷۷

 • مقاومت قدرتمند در برابر رشد

  شکورعلیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص قند و شکر طی ۱۵ روز کاری گذشته با حدود ۲/ ۶ درصد کاهش از محدوده ۱۸۸ هزار واحد به سطح ۱۷۷هزار واحد رسید. در حال حاضر این شاخص در محدوده خط روند صعودی بلند‌مدت قرار دارد، این محدوده به‌عنوان حمایتی قدرتمند شناخته می‌شود و می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود.
 • ورود گروه قندی به اصلاح

  مهدی طیبی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص قند و شکر شباهت بسیار نزدیکی به شاخص کل و به کلیت بازار دارد. این شاخص هم پس از رشد خیره‌کننده دو ساله وارد اصلاح شده و افت ۵/ ۳۸ درصدی را در سه ماهه ریزش تاریخی بورس تجربه کرده است. سپس همگام با سایر گروه ها در بازه‌ای چهار هفته‌ای بخشی از ریزش را جبران کرده است و در سه هفته بعد از آن نیمی از رشد را تا تراز ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاح کرده است. همان‌گونه که اشاره شد حرکات این نماگر کاملا شبیه کلیت بازار و شاخص کل ارزیابی می‌شود.
 • بازی خوانی حسینا

  شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا با نماد حسینا در گروه حمل‌ونقل و انبارداری در بازار دوم فرابورس معامله می‌شود. سهم در حال حاضر در محدوده قیمتی ۷۵۰۸ تومان دادوستد می‌شود. بازده سهم طی یک ماه اخیر منفی ۱۸درصد اما در سه ماه گذشته ۳۲درصد مثبت بوده است.
 • غاذر و شاروم، مواجه با موج تقاضا

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  چند نماد بورس تهران و فرابورس بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند. این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • کارکردهای تحلیل افقی

  زهره صفری کارشناس بازار سرمایه
  یکی از کاربردهای تحلیل افقی، آن است که می‌توان با حذف اثر تغییرات پارامترهای مختلف، تنها اثر یک متغیر را در آن حفظ کرده و آنها را به‌صورت خالص با هم مقایسه کرد. یعنی سعی کنیم با حذف متغیرهایی که دیتای آنها را در دسترس داریم، اثر آنها را در عدد مورد مقایسه حذف کنیم. برای درک بهتر این موضوع به این مثال توجه کنید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر