آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۷۵

 • ادامه سناریوی کاهشی

  شکورعلیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص صنعت غذایی در چهار هفته گذشته با حدود ۲۰ درصد افزایش از محدوده ۵۹ هزار واحد به محدوده ۶۳ هزار و ۶۰۰ واحد رسید. اگرچه این صنعت از ۳۵ روز کاری قبل روند صعودی کوتاه‌مدت تشکیل داده بود ولی با ریزش‌های اخیر این روند را به سمت پایین شکست تا سرمایه‌گذاران این صنعت را دچار تردید کند و معامله‌گران ریسک‌گریز را به عنوان فروشنده وارد بازار کند تا با عرضه‌های هیجانی موجب کاهش بیشتر قیمت‌ها شوند.
 • اصلاحی برای شروعی دوباره

  محمد بنیادی / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص گروه موادغذایی پس از رشد تا محدوده ۸۴هزار و ۱۱۶واحد وارد اصلاح شدید و پرشتاب شده است. این اصلاح که به صورت ۵ موجی هم رخ داده، تا محدوده ۴۹هزار واحد که روی حمایت فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد موج صعودی قبل خود نیز بوده است، ادامه داشته و از این محدوده شاهد برگشت و رشد بوده‌ایم. بررسی شیوه‌ بالا رفتن شاخص نسبت به اصلاح شاخص، نشان از قدرت خوب، در حرکت رو به بالای شکل گرفته دارد.
 • تبدیل زیان به سود در «وآذر»

  دنیای‌اقتصاد- محمد ارغوان: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان در سال ۷۵ در اداره ثبت شرکت‌های تبریز به ثبت رسید و فعالیت خود را از همان تاریخ شروع کرد. نـام شرکت از آذر ۸۲ به‌عنوان سیصدو شصت و هفتمین شرکت پذیرفته‌شده در گروه واسطه‌گری‌های مالی در فهرست نرخ‌های فرعی سازمان بورس درج شد و در سال ۸۳ در بازار سرمایه عرضه شد. این شرکت در حال‌حاضر با نماد «وآذر» در بازار دوم بورس معامله می‌شود.
 • فمراد و پیزد در تیررس حقیقی‌ها

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  چند نماد بورس تهران و فرابورس بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • بررسی روند شرکت‌ها در دوره‌های متوالی

  زهره صفری کارشناس بازار سرمایه
  در بررسی صورت‌های مالی، گاه نیاز داریم تا روند شرکت را با خود شرکت در دوره‌های زمانی مختلف بسنجیم. مثلا می‌خواهیم بدانیم با جهش ارزی در سال ۱۳۹۸، مواد اولیه مصرفی شرکت X نسبت به سال ۱۳۹۷ چه تغییری کرده است. یا می‌خواهیم بدانیم که با افزایش ۲۰ درصدی مقدار فروش شرکت در سال ۱۳۹۸، هزینه سربار شرکت در این سال نسبت به سال گذشته چه میزان تغییر داشته است؟ به این تحلیل، تحلیل درون شرکتی گفته می‌شود. یعنی شرکت با خودش مقایسه می‌شود و تنها دوره زمانی مورد بررسی متغیر است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر