آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۶۹

 • مقاومت سنگین در برابر رشد

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص صنعت حمل و نقل طی ۱۰ روز کاری گذشته با حدود ۲۳ درصد کاهش از محدوده ۴۴ هزار واحد به محدوده ۳۶ هزار و ۵۰۰ واحد رسید. محدوده خط روند نزولی کوتاه‌مدت این صنعت به‌عنوان یکی از مناطق مهم مقاومتی، می‌تواند مانع افزایش شاخص شود. عبور شاخص از محدوده مهم ۳۶ هزار واحد به سمت پایین، این سطح را تبدیل به مقاومت خواهد کرد. در چند روز آینده احتمال ادامه کاهش قیمت‌ها در قالب پرده اول از سناریوی کاهشی و با هدف محدوده قیمتی ۲۸ هزار واحد کم نیست.
 • احتمال تشکیل الگوی بازگشتی در شاخص حمل و نقل

  مهدی طیبی / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص حمل و نقل در بورس تهران از نوسانات قیمتی تنها ۵ نماد حکشتی، حتاید، حتوکا، حفارس و حپترو تشکیل شده است. از آنجا‌که ارزش بازار حکشتی بسیار بزرگتر از شرکت‌های دیگر است باید گفت همواره شباهت بالایی بین این شاخص و نمودار حکشتی وجود دارد و سایر شرکت‌های بورسی گروه تاثیر و همبستگی چندانی با این شاخص ندارند.در این تحلیل،‌ ابتدا شاخص را در یک کانال بلند‌مدت ۱۴ ساله قرار دادیم که در حرکت صعودی خود در یک بازه دو ساله از کف تا سقف این کانال را پیموده است.
 • کنور در گروه کانه‌های فلزی چه کرد؟

  شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور با نام اولیه تامین مواد اولیه فولاد صبانور به‌صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد. شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور (سهامی‌عام) در حال‌حاضر بزرگ‌ترین تولید‌کننده سنگ‌آهن، کنسانتره وگندله در غرب و شمال‌غرب کشور است.
 • کپشیر و پیزد در مدار حقیقی‌ها

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  چند نماد بورس تهران و فرابورس بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند. این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست. به‌عنوان مثال روز شنبه هر کد حقیقی در نماد کپشیر به‌طور متوسط حدود ۴۲۵ میلیون تومان خریداری کرده است؛ درصورتی‌که هر کد حقیقی تنها حدود ۴ میلیون تومان فروش داشته است.
 • کارکرد صورت سود و زیان

  احمد امیری / حسابرس
  صورت سود و زیان، میزان سود و زیان انتهای دوره را از طریق محاسبه میزان درآمدها و هزینه‌ها به‌دست می‌دهد. به بیان ساده‌تر صورت سود و زیان خلاصه‌ای از چگونگی کسب درآمد و هزینه توسط شرکت را از طریق فعالیت‌های عملیاتی یا غیر‌عملیاتی محاسبه می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر