آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۷۰

 • حرکت صعودی در ۳ گام

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص صنعت کانی‌های غیر فلزی طی ۲۵ روز کاری گذشته با حدود ۳۵ درصد افزایش از محدوده ۴۹ هزار و ۶۰۰ واحد به محدوده ۶۷ هزار و ۲۰۰ واحد رسید. این شاخص در کوتاه‌مدت روند صعودی تشکیل داده است و انتظار می‌رود حرکت صعودی خود را در سه پرده ادامه دهد که احتمال اتفاق افتادن پرده اول و دوم زیاد است و در مورد مرحله سوم با توجه به چگونگی عبور شاخص از دو پرده قبل می‌توان اظهار نظر کرد. در مرحله اول از سناریوی افزایشی که در‌حال‌حاضر در آن قرار داریم، شاخص به دنبال فتح قله قبلی یعنی محدوده ۷۳ هزار واحد است که در صورت عبور آن از سطح ۶۹ هزار واحد، دستیابی به آن آسان خواهد بود.
 • تثبیت گارد صعودی

  محمد کیانی / کارشناس بازار سرمایه
  پس از رشد حدودا پنج برابر در یک‌سال گذشته در شاخص گروه کانی‌های غیرفلزی، فاز اصلاحی این گروه از اواسط تیر امسال شروع شد. این اصلاح به لحاظ قیمتی حدود ۳۵ درصد افت را تجربه کرد و به لحاظ زمانی حدود ۴ ماه این فاز اصلاحی به طول انجامید. در اواخر آبان امسال، رشد این گروه شروع شد و با شکست خط روند مقاومتی ۴ ماهه خود، گارد صعودی خود را برای میان‌مدت تثبیت کرده است.
 • بازی‌خوانی شخارک

  مهدی آجورلو تحلیلگر بازار سرمایه
  مجتمع پتروشیمی خارک ابتدا تحت عنوان شرکت سهامی شیمیایی خارک برای بازیافت پروپان، بوتان، نفتا و گوگرد از گازهای استحصالی چاه‌های حوزه نفتی فلات قاره ایران با مشارکت ۵۰-۵۰ شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت آمریکایی آموکو AMOCO با سرمایه‌ای معادل ۹۰۰ میلیون ریال تاسیس شد.
 • اقبال به آپ و آبادا

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  چند نماد بورس تهران و فرابورس بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • صورت سود و زیان جامع

  احمد امیری / حسابرس
  هدف‌ از تهیه‌ صورت‌ سود و زیان‌ و صورت‌ سود و زیان‌ جامع‌، ارائه‌ کلیه‌ درآمدها و هزینه‌های‌ شناسایی‌ شده‌ طی‌ یک‌ دوره‌ مالی‌ است. تمرکز اصلی‌ صورت‌ سود و زیان‌ دوره‌ بردرآمدها و هزینه‌های‌ عملیاتی‌ است‌. درآمدها و هزینه‌ها تنها در مواردی‌ در صورت‌ سود و زیان‌ منعکس‌ نمی‌شود که‌ به‌طور مشخص‌ به موجب‌ استانداردهای‌ حسابداری‌ مستقیما به حساب‌حقوق‌ صاحبان‌ سرمایه‌ منظور شود. از آنجا‌ که‌ جهت‌ تصمیم‌گیری‌ اقتصادی‌ استفاده‌کنندگان‌ صورت‌های‌ مالی‌، آگاهی‌ از کلیه‌ جنبه‌های‌ عملکرد مالی‌ واحد تجاری‌ طی‌ دوره‌ ضرورت‌ دارد، لازم‌ است‌ کلیه‌ درآمدها و هزینه‌های‌ شناسایی‌ شده‌ طی‌ آن‌ دوره‌ مورد ملاحظه‌ قرار گیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر