آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۹ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۵۹

 • تزلزل در ابرگروه نفتی

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند کلی شاخص صنعت فرآورده‌های نفتی صعودی ولی بسیار متزلزل برآورد می‌شود. شاخص این صنعت تقریبا ۶۰ روز کاری در فاز اصلاح قرار داشت، این شاخص از ۲۱ روز کاری گذشته و با واکنش به محدوده حمایتی ۳ میلیون و ۷۴۰ هزار واحد، شروع به افزایش کرد. در مسیر افزایش، خط روند نزولی میان‌مدت به سمت بالا شکسته شد که سرمایه‌گذاران در این صنعت را به ادامه روند صعودی امیدوار کرد. با توجه به کلیت بازار و با شکسته شدن خط روند نزولی میان‌مدت به سمت بالا، به نظر می‌رسد اصلاح قیمتی در شاخص فرآورده‌های نفتی کامل شده و احتمال وقوع سناریوی افزایش قیمت در نمادهای این صنعت قوت گرفته است.
 • شاخص نفتی در نمای بلند‌مدت

  مهدی طیبی / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص فرآورده‌های نفتی یا همان گروه پالایشی را با استفاده از سه نقطه کانالیزه کرده‌ایم. کف سال ۸۷ در ۱۴.۶۰۰ واحد؛ سقف سال ۹۲ در ۳۹۱.۸۰۰ واحد؛ کف سال ۹۴ در ۱۲۸.۸۰۰ واحد، از این کف شاخص نفتی با یک رشد ۲۳۷۰ درصدی ظرف ۴ سال و نیم به سقف کانال ما در ۳.۲۶۳.۰۰۰ واحد در ابتدای سال ۹۹ می‌رسد و پس از یک اصلاح کوچک از سقف مزبور عبور کرده وبا یک رشد ۲۸۵ درصدی ظرف دو ماه تا ۹.۸۲۲.۰۰۰ واحد پیشروی می‌کند.
 • بازی خوانی کیمیا

  شرکت معدنی کیمیای زنجان گستران با نماد کیمیا در بازار اول فرابورس ایران داد و ستد می‌شود. این شرکت با ۴۰۰ میلیون سهم و ارزش بازاری برابر با ۱۴۸۹ میلیارد تومان با هدف تولید کنسانتره سرب و روی در راستای تامین نیاز بازارهای داخلی و دستیابی به بازارهای بین‌المللی در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد. قیمت سهم در حال حاضر ۳۷۲۴ تومان است. بازده سهم در یک ماه اخیر حدود ۶۷ درصد بوده و در سه ماه نیز بازدهی حدود ۲۱ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.
 • ساراب و دنیا در مدار حقیقی‌ها

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  چند نماد بورس تهران و فرابورس بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند که این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • بررسی نسبت‌های مالی

  احمد امیری/ حسابرس
  در ادامه به بررسی نسبت‌های مالی دیگری می‌پردازیم که می‌تواند در تحلیل صورت‌های مالی راهگشا باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر