آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۸ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۵۸

 • بوی بهبود

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص صنعت بانکداری از ۲۲ روز کاری گذشته با حدود ۳۵ درصد افزایش از محدوده ۶ هزار و ۷۰۰ واحد به محدوده ۹ هزار و ۱۰۰ واحد رسید. روند نزولی میان‌مدت این صنعت در ۱۰ روز کاری قبل به سمت بالا شکسته شد که نشانه خوبی برای سرمایه‌گذاران این صنعت بود. محدوده این خط می‌تواند در آینده به‌عنوان حمایتی مناسب نقش ایفا کند. اگرچه خط روند صعودی کوتاه‌مدت شاخص بانک‌ها شکسته شده ولی این شکست نشانه نزولی نیست و احتمالا یک اصلاح کوچک زمانی را در پی خواهد داشت.
 • شکست روند نزولی

  محمدحسین کیانی / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص بانک‌ها و موسسات اعتباری بعد از شکست خط روند نزولی در حال تثبیت بالای این خط روند است. اکنون این شاخص حوالی ۹۱۳۵ واحد است و می‌توان گفت این شاخص الگوی Bump-and-Run Reversal را تشکیل داده و اگر طبق این الگو رفتار کند در میان مدت می‌تواند به سقف کانال برسد. هدف اصلی این شاخص حوالی ۱۴هزار و ۶۰۰ تا ۱۵هزار خواهد بود. در صورت عدم تثبیت بالای خط روند و کاهش مقدار این شاخص به عدد ۸۹۶۰ واحد این سناریو با شکست مواجه می‌شود.
 • «وغدیر» پایین‌تر از ارزش ذاتی

  محمد ارغوان- دنیای‌اقتصاد: شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در سال ۱۳۷۰ با نام اولیه شرکت سرمایه‌گذاری بانک صادرات(سهامی خاص) و با مالکیت بانک صادرات ایران با سرمایه اولیه ۱۰ میلیارد ریال تاسیس شد. این شرکت در سال ۱۳۷۴ به سهامی عام تبدیل شده و در همان سال در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد. هم‌اکنون این شرکت با نماد وغدیر در بازار اول بورس معامله می‌شود و یکی از سهم‌های بزرگ و پر‌بازدید بورس تهران شناخته می‌شود.
 • جهش تقاضا در سیتا و دشیمی

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  چند نماد بورس تهران و فرابورس تهران بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست. به‌عنوان مثال روز یکشنبه هر کد حقیقی در نماد دشیمی به‌طور متوسط حدود ۳۳۰ میلیون تومان خریداری کرده است در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۱۳ میلیون تومان فروش داشته است. البته روز یکشنبه در برخی نمادها نسبت قدرت خریدار به فروشنده بالای ۲ ثبت شد درصورتی که قیمت آخرین معامله آنها از قیمت آغازین کمتر بود.
 • نسبت‌های پولساز در بازار سهام

  خرید و فروش سهام نیاز به تبحر و مهارت دارد؛ حتی با اینکه تمام اطلاعات پیش روی شماست. از بین ده‌ها نسبت و عدد در بررسی وضعیت شرکت‌ها برخی از آنها سادگی و کارآیی بیشتری دارند. در اینجا می‌خواهیم نسبت‌های مالی را که فکر می‌کنیم مفیدتر است به شما معرفی کنیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر