آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۶۰

 • قوت گرفتن سناریوی کاهش قیمت

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند کلی شاخص صنعت خودرو خنثی برآورد می‌شود. شاخص این صنعت تقریبا ۶۵ روز کاری در فاز اصلاح قرار داشت، این شاخص از ۲۵ روز کاری گذشته و با واکنش به محدوده حمایتی ۲۶۸ هزار واحد، شروع به افزایش کرد، در مسیر افزایش خط روند نزولی میان‌مدت به سمت بالا شکسته شد که سرمایه‌گذاران در این صنعت را به ادامه روند صعودی امیدوار کرد، اما در هفته گذشته این شاخص دوباره به مدار کاهش قیمت بازگشت و روند نزولی کوتاه‌مدتی را که از حدود یک ماه پیش تشکیل داده بود، به سمت پایین شکست. این اتفاق نشانه چندان خوبی نبود و باعث فروش هیجانی عرضه‌کنندگان بازار شد.
 • ادامه اصلاح خودرو‌ساز‌ها

  هادی ملکی / تحلیلگر بازار سرمایه
  خودرو یکی از گروه‌های مهم و تاثیر گذار بر بازار بوده و در رشد اخیر شاخص عملکرد بهتری نسبت به شاخص کل داشته و با رشد ۴۰ درصدی همراه بود. اما با پرداختن به چارت شاخص گروه متوجه می‌شویم که این رشد به‌عنوان یک شاخه اصلاحی و به‌عنوان موج B از یک فلت یا مثلث بوده است و در حال حاضر در حال تکمیل موج C از این الگو است.
 • فراز و نشیب ذوب

  دنیای‌اقتصاد- محمد ارغوان: شرکت ذوب روی اصفهان با ظرفیت تولید ۱۵ هزار تن شمش روی یک شرکت تک‌محصولی به حساب می‌آید که ۷۰ درصد محصولات آن به‌رغم تحریم‌های شدید اقتصادی، به خارج از کشور صادر می‌شود. خریداران عمده محصولات این شرکت کشورهای چین، هند و امارات متحده عربی هستند. این شرکت با نماد «فروی» در بازار دوم فرابورس دادوستد می‌شود و بعد از ۲۲ سال از تاسیس آن در تاریخ ۸ بهمن ۹۸، ۶۰ میلیون برگه سهم این شرکت در فرابورس عرضه اولیه شد.
 • اقبال به واعتبار و حآسا

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  چند نماد بورس تهران و فرابورس تهران بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند که این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • بررسی جزئیات نسبت‌های مالی

  احمد امیری/ حسابرس
  نسبت‌های مالی عموما با بررسی اقلام ترازنامه‌ای و سود و زیان، دید خوبی به سرمایه گذاران می‌دهند تا بتوانند در مورد شرکت مدنظرشان تصمیم‌گیری کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر