در تایم فریم روزانه سناریوی اول این است که از محدوده ۲۶۷ هزار واحد تا محدوده ۳۶۳ هزار واحد رشد کند که در محدوده ۳۶۳ هزار واحد می‌توانیم به شکست روند خنثی امید داشته باشیم. اما سناریوی دوم شکست حمایت ۲۶۷ هزار واحد و ریزش تا محدوده ۲۰۹ هزار واحد است.خیلی از سهم‌های این گروه هم در قیمت‌های جذابی هستند که سناریوی اول را محتمل‌تر می‌کند. با بررسی تایم فریم هفتگی متوجه خواهیم شد که شاخص در کف‌ترین حالت ممکن قرار دارد که پیش از این در این محدوده کندل چکش ظاهر شده که انتظار داریم در این محدوده مجدد این اتفاق بیفتد. دو سهم بزرگ این گروه هم شاخص‌ساز هستند و تاثیر بسزایی در روند شاخص کل دارند که هر دو به قیمت‌های جذابی رسیدند. درتایم فریم ماهانه هم در حال حاضر در ۵۰ درصد فیبو به لحاظ تکنیکالی قرار داریم و می‌توانیم امیدوار باشیم تا این روند برگردد. در این گروه شاید دو لیدر این گروه زیان‌ده باشند اما سهم‌هایی هم هستند که بنیادی خوبی داشته باشند. طبق تجربه اگر بخواهیم در این گروه در اوضاع فعلی وارد شویم توصیه می‌شود که سهم‌های خوش‌بنیاد این گروه را سرمایه‌گذاری کنید و دید بلندمدتی در این گروه داشته باشید. در آخر اگر بخواهیم نتیجه‌گیری راجع به شاخص این گروه داشته باشیم باید گفت شاخص در دوراهی بزرگی قرار دارد که امید‌ها به صعود بیش از نزول است.

خکار : یکی از سهم‌های خوش‌بنیاد گروه قطعات است که بعد از افزایش سرمایه به قیمت جذابی رسیده. در حال حاضر درناحیه 38 فیبو خودش قرار دارد که می‌تواند با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی به قیمت‌های بالاتری برسد.

خشرق: بعد از یک رشد شارپ یک ریزش شارپ را تجربه کرد. درحال حاضر در حال پر کردن محدوده گپ صعودی است و تا رسیدن به محدوده سقف خود مانعی پیش روی خود ندارند.

خبهمن: خبهمن باتوجه به افزایش تولید و خودروهای لوکس دارای بنیادی عالی است که درحال حاضر در یک روند صعودی قرار دارد و حمایت معتبری را در پیش رو دارد که یکی از سهم‌های خوب گروه خودرو می‌تواند باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند