آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۳۹۵

 • رد پای موساد در ترور دانشمند موشکی سوریه

  دنیای اقتصاد: عزیز اسبر یکی از مهم‌ترین دانشمندان موشکی سوریه به‌حساب می‌آمد که نقش بسیار مهمی در توسعه موشکی سوریه داشت. روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی افشاگرانه اعلام کرد که در ترور دانشمند موشکی سوریه موساد نقش داشته است.
 • آتش‌بس ترکیه به آمریکا

  دنیای اقتصاد: پرچم آتش‌بس بین ترکیه و آمریکا به اهتزاز درآمد. لفاظی‌های دو طرف در کمتر از یک هفته به سمت گفت‌وگو با یکدیگرهدایت شد.
 • تنش‌آفرینی سعودی در غرب

  دنیای اقتصاد: به‌دنبال بالا گرفتن تنش‌ها در روابط ریاض- اتاوا، خطوط هوایی عربستان در صفحه توییتر رسمی خود اعلام کرد، پروازهای این خطوط هوایی به مبدا و مقصد تورنتو به حالت تعلیق درمی‌آید. عربستان همچنین برنامه‌های تبادل دانشجو با کانادا را متوقف کرده است. بر این اساس، دانشجویان سعودی دارای بورسیه مشغول به تحصیل در کانادا قرار است به کشورهای دیگر منتقل شوند.
 • افسانه «نوسازی اقتدارگرا»

  نویسندگان: بوبولو و لیلیا شوتسووا ترجمه: محمدحسین باقی
  ظهور «طبقه خشمگین» روسی بی‌تردید بر مسیر روسیه تاثیر خواهد داشت؛ توهمات در رابطه با پوتین و حلقه‌های نزدیک به او پاک شده و امیدهای جدید به سختی ظهور خواهد کرد؛ پوتین حمایت شهری را که همواره برای بقای قدرت در روسیه حیاتی بود از دست داد؛ شهر مسکو. فرآیند مشروعیت‌زدایی از پوتین در انظار بخش زیادی از فعالان و تحصیلکردگان جامعه شروع شده است. بخش چشمگیری از آنها هنوز آماده به چالش کشیدن سیستم و اصل «قدرت فردی‌شده» نیستند.
 • پشت ترامپ را خالی کنید

  دنیای اقتصاد: مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفته بود که رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده باید از بالاترین استانداردهای اخلاقی برخوردار باشد، در غیر این صورت باید استعفا دهد یا از پست خود برکنار شود.
 • تورم سالانه ونزوئلا ۸۲ هزار درصد

  دنیای‌اقتصاد: شاخص قیمت مصرف‌کنندگان ونزوئلا در ۱۲ ماه منتهی به جولای، ۸۲۷۶۶ درصد رشد داشت. درحالی‌که ابرتورم این اقتصاد عضو اوپک در بحبوحه فروپاشی اقتصادی شتاب می‌گیرد روز دوشنبه یکی از اعضای اپوزیسیون کنگره اعلام کرد که تورم ونزوئلا به بیش از ۸۲ هزار درصد رسیده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر