آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۳۹۶

 • نشانه‌های تخفیف بحران

  دنیای‌اقتصاد: یک منبع آگاه در دستگاه دیپلماسی ترکیه اعلام کرد در جریان اعزام هیاتی از کشورش به آمریکا برای رایزنی درخصوص اختلافات به‌وجود آمده میان دو طرف، «سدات اونال»، معاون وزیر امورخارجه ترکیه این هیات را سرپرستی خواهد کرد. به گزارش رویترز، روابط ترکیه و آمریکا طی هفته‌های گذشته با چالش‌های بسیار جدی مواجه شده است؛ تا جایی که واشنگتن در اقدامی بی‌سابقه وزیران کشور و دادگستری دولت آنکارا را تحریم کرد.
 • سیگنال خطرناک به جمهوریخواهان

  دنیای اقتصاد: هرچند که سه ماه دیگر به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره باقی مانده است، اما انتخابات زودهنگام اوهایو برای تعیین جایگزین پت تیبری، نماینده مستعفی مجلس نمایندگان در روز سه‌شنبه تا حدی وزن جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها را مشخص کرد. به‌رغم تلاش‌های زیادی که جمهوری‌خواهان برای این انتخابات داشتند، به زحمت توانستند برنده این دوئل تمام‌عیار باشند. تروی بالدرسون، نامزد جمهوری‌خواهان در رقابت با دنی اوکانر کاندیدای دموکرات‌ها با فاصله‌ای کمتر از یک درصد توانست مجوز ورود به مجلس نمایندگان را بیابد. نتیجه اوهایو نشان داد که موقعیت جمهوری‌خواهان به‌طور نسبی در ایالت‌های محافظه‌کار تضعیف شده است.
 • افسانه «نوسازی اقتدارگرا»

  نویسندگان: بوبولو و لیلیا شوتسووا ترجمه: محمدحسین باقی
  مجموعه‌ای از شرایط همچنان چشم‌انداز روسیه را تیره و تار می‌سازد. این شرایط ممکن است این تصور را به‌وجود آورد که نظام روسی هنوز از پتانسیل حرکت به سوی جلو برخوردار است که البته تا حدودی درست است.
 • تلاش کانادا برای تنش‌زدایی با عربستان

  دنیای‌اقتصاد: به‌دنبال تصمیم عربستان برای تعلیق روابط تجاری و نخریدن گندم و جو از کانادا، اوتاوا به‌دنبال آن است که از امارات و انگلیس بخواهد برای کاهش تنش با ریاض واسطه شوند. رویترز در گزارش ۷ اوت به قلم «دیوید لجونگرن» می‌نویسد دولت لیبرال جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا به‌دنبال آن است که از امارات و بریتانیا برای کاهش تنش‌ها درخواست کمک کند اما متحد نزدیک این کشور یعنی آمریکا اعلام کرده در این ماجرا دخالتی نخواهد کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر