آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۳۷۲

 • آمریکا علیه ناتو

  دنیای اقتصاد: سفر ترامپ با اروپا با یک جمله کلیدی و انتقادی آغاز شده است. آنجا که گفته است دیدار وی با پوتین آسان‌تر از دیدار با کشورهای عضو ناتو است. انتقادهایی تند و صریح که البته تازگی ندارد. رئیس‌جمهوری آمریکا چند صباحی است که شمشیر را علیه متحدان خود از رو بسته و می‌گوید که آنها نسبت به هزینه‌های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی تعهد ندارند. به گزارش سی‌‌ان‌ان، مقامات ناتو از ترامپ به شدت نگران هستند مبادا تهدیدهای خود را در مورد ناتو عملی کند.
 • مانیفست لیبرالی در مهد سوسیالیسم

  دنیای اقتصاد: امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه که در نظرسنجی‌ها با کاهش محبوبیت و این سوء‌ظن مواجه شده که او حامی ثروتمندان است، در یک سخنرانی از رویکرد تجارت‌محور خود به‌شدت دفاع کرد و سیاست‌هایی را که شاهد کاهش مالیات برای ثروتمندان و حمایت از کارگران بود ،تقبیح نکرد. «آدام نوسیته» در گزارش برای نیویورک‌تایمز، نوشت که مکرون در جلسه مشترکی با پارلمان فرانسه - در آنچه که سخنرانی‌ای شبیه به سخنرانی سالانه رئیس‌جمهوری آمریکا با عنوان «سخنرانی وضعیت کشور» یا State of the Union Address نامیده می‌شود، گفت: «اگر می‌خواهید کیک را تقسیم کنید، باید ابتدا کیکی داشته باشید. مبارزه برای کارمندان گمراه‌کننده است اگر از شرکت‌ها دفاع نکنید.»
 • اجلاس ناتو زیر سایه پدیده ترامپ

  بهزاد احمدی / کارشناس ناتو
 • بازنگری آمریکا در استراتژی افغانستان

  دنیای اقتصاد: مقامات ایالات‌متحده می‌گویند که آنها آماده شده‌اند تا درخصوص راهبردهایشان در افغانستان دست به یک بازنگری بزنند. به گزارش رویترز، یک سال پس از اینکه ترامپ ساکن کاخ سفید شده، آمریکا آماده است تا مروری بر ۱۷ سال جنگش در افغانستان داشته باشد. مقامات آمریکایی می‌گویند ترامپ در اوت سال گذشته اعلام کرد که یک استراتژی برای استقرار نامحدود مشاوران، مربیان و نیروهای ویژه ایالات‌متحده در نظر گرفته است. همچنین ترامپ افزایش حملات هوایی پشتیبانی در افغانستان را نیز در این برنامه درخواست کرده است.
 • سختگیر ی علیه بخش خصوصی کوبا

  خبرگزاری فرانسه: کوبا بار دیگر برای تجارت‌های بخش خصوصی مجوز صادر می‌کند، اما این‌بار تدابیر شدیدتری اتخاذ می‌کند.
 • بازداشت یک مقام وزارت دفاع عربستان به اتهام دریافت رشوه

  رای الیوم: عربستان از بازداشت یک مسوول عالی‌رتبه در وزارت دفاع این کشور به اتهام دریافت رشوه ۲۷۰ هزار دلاری خبر داد. عربستان روز سه‌شنبه از بازداشت یک مقام عالی‌رتبه در وزارت دفاع به اتهام دریافت رشوه یک میلیون ریالی (۲۷۰ هزار دلاری) خبر داد. بازداشت این مسوول حدودا هشت ماه بعد از دستگیری چندین شاهزاده و مسوولان ارشد سابق و کنونی عربستان به اتهام فساد رخ داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر