آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۲۹

 • پرونده‌سازی جمهوری‌خواهان برای اوباما

  دنیای اقتصاد: جمهوری‌خواهان برای خنثی‌کردن تحقیقاتی که علیه ترامپ در جریان است، اجرای پروژه‌ای را آغاز کرده‌اند که در آن اوباما متهم شده است برای به دست آمدن توافق هسته‌ای با ایران از برخی اقدامات حزب‌الله چشم‌پوشی کرده است. این پروژه «کاساندرا» نام دارد. در این پروژه حزب‌الله لبنان متهم است که در پولشویی و قاچاق اسلحه دست دارد. کمپین کاساندرا مدعی است که حزب‌الله لبنان از سال ۲۰۰۸ به سمت قاچاق اسلحه رفته است.
 • پروژه حذف مولر روی میز ترامپ

  دنیای اقتصاد: آخرین مصاحبه دونالد ترامپ، ریاست‌جمهوری آمریکا با نیویورک‌تایمز، بر موقعیت سیاسی و ابهامات محاسباتی متمرکز شده است. این مصاحبه اما یک سوی ماجرا است. در سوی دیگر ماجرا، درحالی‌که ترامپ در تعطیلات زمستانی‌اش به‌سر می‌برد، رسانه‌های طرفدار ترامپ به‌دنبال بی‌اعتبارسازی تحقیقات بازرس مولر هستند.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  جنگ چین و آمریکا دو «رویه» دارد: یک رویه تاثیرات جنگ بر اوضاع داخلی این دو کشور است. وقتی هر دو کشور از خسارت‌ها و هزینه‌های جنگ دچار از هم گسیختگی شوند، نظر بخش‌هایی از جامعه (مانند نخبگان، طبقه متوسط، کارگران و دهقانان) نسبت به رهبری بدبینانه می‌شود. نه‌تنها سرمایه‌ها بلکه سرمایه‌داران هم ممکن است کشور را ترک کنند.
 • پوتین فرشته نجات «اون»

  دنیای اقتصاد: کشتی‌های سوخت‌رسان روسیه در ماه‌های اخیر دست‌کم در سه موقعیت از طریق انتقال محموله‌ها در دریا اقدام به تحویل سوخت به کره‌شمالی کرده‌اند. به گزارش رویترز، این فروش نفت یا محصولات نفتی از سوی روسیه به‌عنوان دومین صادرکننده بزرگ نفت جهان به کره‌شمالی ناقض تحریم‌های سازمان ملل به‌حساب می‌آید.
 • اتحاد اپوزیسیون ونزوئلا برای انتخابات

  خبرگزاری فرانسه: اپوزیسیون ونزوئلا اعلام کردند که قصد دارند برنامه‌های رقابتی را کنار گذاشته و در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ میلادی از یک نامزد واحد حمایت کنند؛ انتخاباتی که در آن رئیس‌جمهور کنونی ونزوئلا به‌دنبال دوره‌ حکومتی جدید خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر