آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۹۵

 • پـایـان موگـابه؟

  دنیای اقتصاد: ارتش زیمبابوه دیروز چهارشنبه با تسخیر تلویزیون دولتی این کشور و مسدود کردن دسترسی دولت به ادارات، دست به تحرک نظامی علیه حکومت چند دهه‌ای رابرت موگابه زد. گفته شده بعد از مناقشه بین همسر رئیس‌جمهوری این کشور و معاون رئیس‌جمهوری که به برکناری معاون موگابه منجر شد، فضای این کشور به سوی ناآرامی رفت.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  در کتاب سفید سال ۲۰۰۵ چین در مورد کنترل تسلیحات، خلع‌سلاح و منع اشاعه، اصلاحاتی در درک و برداشت چین از منع اشاعه انجام گرفت. در این کتاب، چین نقش خود به‌عنوان کشوری درحال توسعه را کم‌اهمیت جلوه داد و بر نقش مثبت رژیم‌های منع اشاعه بین‌المللی تاکید می‌کرد. این کتاب معتقد بود که «اشاعه تسلیحات کشتار جمعی و انتقال آن نه به نفع صلح و ثبات جهانی است و نه به نفع امنیت چین. چین به‌شدت مخالف اشاعه تسلیحات کشتار جمعی و انتقال آن است.»
 • رسوایی دادستان کل آمریکا

  دنیای اقتصاد: جف سشنز، دادستان کل روز سه‌شنبه برای ادای توضیحات درباره آنچه از کمپین انتخاباتی ترامپ می‌داند، به کاپیتول هیل بازگشت. دموکرات‌ها سشنز را به‌دلیل انکاری که در گذشته داشته است تحت فشار قرار داده‌اند، زیرا با افشاگری‌های اخیر اعتبار انکار سشنز در جلسه اول استماع سخنان وی از دست رفته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر