آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۹۶

 • بریتانیایی شدن سعودی

  دنیای اقتصاد: خبرها در مورد کناره‌گیری ملک‌سلمان دوباره قوت گرفته است. درحالی‌که پیش‌تر یک منبع اطلاعاتی گفته بود که تا پایان ماه سپتامبر ملک‌سلمان به نفع پسرش محمد بن‌سلمان از قدرت کناره‌گیری خواهد کرد، با این حال هنوز با عدم کناره‌گیری وی شایعات در این مورد فراوان است.
 • تلاش برای ابقای دیکتاتوری

  دنیای اقتصاد: دو روز پس از اینکه ارتش قدرت را در این کشور به دست گرفت، موگابه مجددا در عرصه عمومی ظاهر شده است. به گزارش سی‌ان‌ان او روز جمعه در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاهی در هراره حضور پیدا کرد. موگابه درحالی در این جشن حضور پیدا کرده بود که به مدت دو روز تحت بازداشت خانگی قرار داشته است.
 • دنیای بدون آمریکا در ۲۰۳۰

  دنیای اقتصاد - آناهیتا پولاد: از زمان جنگ جهانی دوم، آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان نقش خود را به‌عنوان پیشگام در اغلب عرصه‌های بین‌المللی تثبیت کرده است. اما تداوم این وضعیت چندان محتمل به نظر نمی‌رسد. «شورای آینده» مجمع جهانی اقتصاد در نشست اخیر خود چشم‌اندازی از جهان در سال ۲۰۳۰ ترسیم کرد که درآن نقش آمریکا را به چالش کشیده است.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  سیاست چین در مورد برنامه هسته‌ای کره‌شمالی موردی قابل اشاره است. هم چین و هم کره‌شمالی کشورهایی سوسیالیست هستند و منافع ایدئولوژیک مشترکی دارند. از ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳، چین درگیر جنگ کره شده بود و باکی از این نداشت که اگر کره‌شمالی دچار فروپاشی شود مرزهایش در معرض تهدید قرار خواهد گرفت؛ منافع امنیتی ژئوپلیتیک سنتی نیز بر نگرش و سیاست‌های این کشور در این درگیری تاثیرگذار بود.
 • تشکیل دولت ائتلافی آلمان در هاله‌ای از ابهام

  رویترز: تلاش‌های آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان برای ایجاد یک ائتلاف سه‌جانبه به خوبی پیش نرفت و سه حزب حاضر در جلسات پنج‌شنبه شب بر سر مسائلی مانند موضوع مهاجرت و توافق‌نامه آب و هوایی پاریس اختلاف‌نظراتی داشتند.
 • لبنان در آستانه استعفای رسمی نخست‌وزیر

  دنیای اقتصاد: انتظار می‌رود که سعد حریری امروز وارد پاریس شود و از پاریس به بیروت برود تا استعفای خود را تقدیم میشل‌عون، رئیس‌جمهوری لبنان کند. به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، سعد حریری که در یک اقدام شوک‌آور در چهارم نوامبر در عربستان سعودی استعفای خود را اعلام کرد، هنوز به کشورش بازنگشته است.
 • دهمین وتوی روسیه برای سوریه

  رویترز: روسیه روز پنج‌شنبه پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید ماموریت هیات تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه را وتو کرد.
 • داماد ترامپ متهم به پنهانکاری شد

  سی‌ان‌ان: پس از دونالد ترامپ جونیور، حالا نوبت داماد ترامپ است که متهم به پنهانکاری شود. سناتورهای آمریکایی می‌گویند مشاور و داماد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، درباره دریافت ایمیل‌هایی مربوط به ویکی‌لیکس و اقدام‌های روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا همه اطلاعات را ارائه نکرده است. دو سناتور آمریکایی در نامه‌ای به وکیل جرد کوشنر از او خواسته‌اند که اسناد بیشتری در اختیارشان بگذارد.
 • اولین زیردریایی کره با قابلیت پرتاب موشک‌های بالستیک

  رویترز: تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد نیروی دریایی کره‌شمالی درحال برنامه‌ریزی برای ساخت اولین زیردریایی خود با قابلیت پرتاب موشک‌های بالستیک است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر