آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۹۴

 • احتمال محاصره اقتصادی لبنان

  دنیای اقتصاد: به‌نظر می‌رسد لبنان در دوران پساحریری وارد دوره‌ای از بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی شده باشد. سیاستمداران و بانکداران لبنانی بر این باورند که عربستان سعودی می‌خواهد همان برخوردی را که با قطر کرد با لبنان نیز انجام دهد. آنها می‌گویند احتمال محاصره اقتصادی لبنان از سوی ائتلاف عربی هست مگر اینکه خواسته‌های سعودی محقق شود.
 • ترامپ به دنبال حمله اتمی؟

  دنیای اقتصاد: سی‌ان‌ان خبر داد که ترامپ درمورد حمله هسته‌ای تاکنون چندین جلسه با مشاورانش برگزار کرده است. همین مساله منجر به جلسه‌ای مهم در کنگره آمریکا درمورد حمله اتمی ازسوی کاخ سفید شد. این نشست به‌دلیل درخواست‌ها و نگرانی‌هایی برگزار شد که ازسوی پایتخت‌های جهان درمورد دستورکار جدید دولت آمریکا مطرح شده است. نشست روز گذشته کنگره از سال ۱۹۷۶ به این سو بی‌سابقه بوده است؛ چراکه در آن پس از دهه‌ها در مورد اختیارات رئیس‌جمهوری برای حمله هسته‌ای بحث شد.
 • رد پای دونالد در روس گیت

  دنیای اقتصاد: درحالی‌که فرزند ترامپ هنوز متهم به ارتباط با مقامات روسی در برج ترامپ است، به تازگی فاش شده است که وی با سایت افشاگر ویکی‌لیکس هم در ارتباط بوده است.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  اصلاح و بازگشایی درهای چین به‌طور چشمگیری بر سیاست‌های داخلی و خارجی‌ این کشور تاثیر گذاشت و این تاثیری عمیق بر نگرش، سیاست‌ها و رفتار چین در موضوعات منع اشاعه هسته‌ای برجای گذاشت.
 • مداخله روسیه در استقلال کاتالونیا

  دنیای اقتصاد: منابع امنیتی اسپانیا مدعی شدند روسیه در راستای اجرای طرح نابودی اتحادیه اروپا، معترضان کاتالونیا را حمایت می‌کند. پلیس مدنی اسپانیا موسوم به «گاردیا سیویل» (The Guardia Civil) مدعی شد، مقامات منطقه جدایی‌طلب کاتالونیا با کمک روسیه به استخدام هکرهای روس روی آوردند تا از این طریق از وب‌سایت‌های حاوی اطلاعات و تعداد رای‌دهندگان حفاظت کنند.
 • حریری تا دو روز دیگر به لبنان باز‌می‌گردد

  رویترز: سعد الحریری در توییترش نوشت که در دو روز آینده به لبنان برمی‌گردد اما خانواده‌اش در عربستان سعودی باقی خواهد ماند. وی روز چهارم نوامبر در حالی که در عربستان سعودی بود از سمتش استعفا کرد.
 • فروپاشی بخش تبلیغاتی داعش

  الشرق الاوسط: اطلاعات موجود نشان می‌دهد که شکست‌های داعش در تمامی جبهه‌ها باعث شده است که این گروه بسیاری از توانایی‌های خود را از دست بدهد که این مساله در سطح عملیات عضوگیری و بخش رسانه‌ای و تبلیغاتی داعش نیز تاثیر گذاشته است.
 • محمود عباس زیر فشار سعودی

  نیویورک‌تایمز: برخی رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند عربستان سعودی از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی خواسته یا طرح آمریکا برای صلح خاورمیانه را بپذیرد یا اینکه از سمت خود کناره‌گیری کند.

بیشتر