آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۸۲

 • بارزانی جانشین بارزانی؟

  دنیای اقتصاد: احزاب سیاسی کرد مخالف با مسعود بارزانی گزارش دادند، ساعاتی پس از استعفای وی طرفداران بارزانی به چند دفتر آنها حمله کرده‌اند. به گزارش رویترز، حزب جنبش برای تغییر، گوران و حزب اتحادیه میهنی کردستان در بیانیه‌هایی جداگانه تاکید کردند که دفاتر آنها در منطقه دهوک در شمال اربیل، در نیمه‌شب مورد حمله طرفداران مسعود بارزانی قرار گرفته است.
 • نخستین قربانی تبانی تیم ترامپ با روسیه

  دنیای اقتصاد: در کاخ سفید نفس‌ها در سینه حبس شده بود تا اولین نام یا نام‌های دستگیر شده درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ایالات‌متحده اعلام شود. این اولین خروجی تحقیقات بازرس مولر بوده که چندین ماه است روی پرونده دخالت روسیه در انتخابات ایالات‌متحده کار می‌کند.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  برخی دانشمندان کوشیده‌اند تا از پارادوکس ثبات-بی‌ثباتی برای ترسیم نگرانی‌های امنیتی ژاپن استفاده کنند و (در بخش‌هایی از جامعه ژاپن) مشتاقند تا تسلیحات هسته‌ای را توسعه دهند. در واقع، ترس ژاپن از چین ریشه در رشد سریع نیروهای متعارف چین دارد نه قوای هسته‌ای این کشور که کاملا ثابت باقی‌مانده است. پارادوکس ثبات-بی‌ثباتی این ترس را پنهان می‌سازد.
 • اولین پرواز پس از ۲۷ سال

  خبرگزاری واس: شرکت هواپیمایی عربستان اعلام کرد: پس از ۲۷سال، به‌دنبال بهبود روابط دیپلماتیک عراق و عربستان، نخستین پرواز خود را روز دوشنبه به عراق انجام داد.
 • پرواز بمب‌افکن‌های هسته‌ای بر فراز شبه‌جزیره کره

  دیلی میل: یک بمب‌افکن رادار گریز فوق‌پیشرفته B-۲ آمریکا اقدام به اجرای ماموریت بر فراز اقیانوس آرام کرد تا آنچه که واشنگتن «تعهد مشهود» به هم‌پیمانان آسیایی خوانده را به نمایش بگذارد. این اقدام در آستانه سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به منطقه صورت گرفته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر