آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۶۹

 • احیـای امپـراتوری

  دنیای اقتصاد: شی‌جی پینگ دو هفته پس از نوامبر ۲۰۱۲ که قدرت را در دست گرفت، به نظر می‌رسید که خود را برای یک عکاسی باشکوه آماده کرده است. او رهبران ارشد را به موزه ملی چین که بازسازی شده بود، برد و سرچشمه‌های نابی از قدرت ‌اصیل چینی را به آنها نشان داد مانند سربازان ترا-کوتا از عصر شیان، مجسمه‌های شیشه‌ای از سلسله تانگ و مجسمه‌های برنزی نادر از سلسله شانگ.
 • آخرین تلاش‌ها برای حل بحران کردی- عربی

  دنیای اقتصاد: این روزها عراق حال و روز خوشی ندارد. هنوز به‌طور کامل بساط داعش از این کشور جمع نشده که رهبران اقلیم کردستان با برگزاری همه‌پرسی استارت اعلام استقلال را زدند. این اقدام مخالفت رهبران سیاسی عراقی را به‌دنبال داشت.
 • اتحاد بین‌المللی علیه پوپولیست‌های مخالف جهانی‌ شدن

  دنیای اقتصاد- شادی آذری: صندوق بین‌المللی پول(IMF) و بانک جهانی نشست پایانی اجلاس سه‌روزه خود را برگزار کردند. در بیانیه پایانی این اجلاس که اواخر روز شنبه منتشر شد، رهبران این دو نهاد بین‌المللی خواستار مبارزه با تغییرات جوی، مبارزه با نابرابری درآمدی و عزم بین‌المللی برای مقابله با بدبینی پوپولیست‌هایی شدند که با تجارت آزاد و همکاری بین‌المللی مخالف‌ هستند.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور محمدحسین باقی
  دنبال کردن مزیت کمّی یا عددی آمریکا در تسلیحات هسته‌ای (که شامل مزیت کیفی هم می‌شود) کمکی به ثبات استراتژیک نمی‌کند و هدف اصلی‌اش استفاده از مزیت کمی یا عددی این کشور در تسلیحات هسته‌ای برای برجسته کردن جایگاه رهبری این کشور است.
 • رمزگشایی از دیکتاتوری در شیلی

  دنیای اقتصاد: یک تلفن قدیمی دیوانه‌وار زنگ می‌خورد. تلفن برداشته می‌شود. یکی از آنها می‌گوید: ردی از ما باقی نمانده است. دیگری پاسخ می‌دهد: ما کار خاصی نکردیم.
 • ۸۵ درصد رقه در اختیار کردهای سوری

  العربیه: رقه آخرین لحظات حضور حکومت داعش را تجربه می‌کند. به‌نظر می‌رسد سه سال پس از حکمرانی این گروه قرون وسطایی، نفس‌های خلافت به شماره افتاده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر