آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۶۸

 • توسعه با چاشنی گوگرد

  دنیای اقتصاد: کره‌شمالی آماده پرتاب یک موشک بالستیک در آستانه برگزاری مانور دریایی آتی میان آمریکا و کره‌جنوبی است.
 • اولتیماتوم به پیشمرگه‌های کرد

  دنیای اقتصاد: تنش‌ها در شهر نفت‌خیز کرکوک بالا گرفته است. با استقرار نیروهای کرد پیشمرگه در کرکوک شرایط این شهر پیچیده‌تر از قبل شده است.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور محمدحسین باقی
  در دهه ۷۰، آمریکا و شوروی اقدام به محدود کردن توسعه تسلیحات استراتژیک خود کرده و به تدریج به‌سوی کاهش زرادخانه‌شان حرکت کردند. غرض از این کار کاستن از بار سنگینی بود که مسابقه تسلیحات هسته‌ای به‌دنبال داشت و همزمان از خصومت هسته‌ای میان دو طرف می‌کاست.
 • آزادی پس از ۵ سال

  دنیای اقتصاد: یک مرد کانادایی که به همراه خانواده خود گروگان طالبان در پاکستان بودند پس از ۵ سال از دست طالبان‌ آزاد شدند. وی به خبرنگاران گفت که طالبان اجازه کشتن یکی از فرزندانش را صادر و به همسرش نیز تجاوز کرده ‌است. به گزارش سی‌ان‌ان جاشوا بویل پس از اینکه وارد فرودگاه تورنتو در کانادا شد به خبرنگاران گفت: این از حماقت و شرارت شبکه حقانی بود که یک مسافر عادی و همسر باردارش را به کمک روستاییان می‌ربایند و شیطان صفتانه حکم به کشتن دخترش می‌دهند.
 • رقه در آستانه آزادسازی

  رویترز: سخنگوی یگان‌های مدافع خلق کردهای سوریه اعلام کرد: داعش در رقه سوریه در آستانه شکست قرار دارد و این شهر ممکن است نهایتا امروز از حضور تروریست‌ها پاک شود.
 • دوئل توییتری ترامپ و کورکر

  گاردین: رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا گفت: دونالد ترامپ همان‌گونه که من را در میان عموم زیرسوال می‌برد، در حال تضعیف جایگاه رکس تیلرسون، وزیرخارجه‌اش است. چند روز پیش رکس تیلرسون اعلام کرد که کانال‌های ارتباطی با پیونگ‌یانگ باز است؛ اما این کشور علاقه زیادی به مذاکره ندارد. با این حال، تلاش‌ها برای برقراری مذاکره ظاهرا با نگرش ترامپ در مورد موضوع در تضاد است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر