مگان مارکل، همسر شاهزاده هری، نوه ملکه بریتانیا، خانواده سلطنتی این کشور را به نژادپرستی و دروغگویی متهم کرده است. مگان که به همراه شاهزاده هری با اپرا وینفری، مجری مشهور آمریکایی مصاحبه کرده است، در سخنانش گفت پس از ازدواج در سال ۲۰۱۸ به خودکشی فکر کرده بود. مگان که ۳۹ سال دارد، فرزند یک مادر سیاه‌پوست و پدر سفیدپوست آمریکایی است. به گفته مگان مارکل، در دورانی که فرزندش آرچی را باردار بوده، دغدغه اعضای خانواده سلطنتی میزان تیرگی رنگ پوست فرزندش بوده است.

با این حال، او از نام بردن از فردی که چنین اظهارنظری کرده است، خودداری کرد. مگان مارکل در این مصاحبه که یکشنبه از شبکه سی‌بی‌اس پخش شد، گفت: «آنها نمی‌خواستند (پسرش)‌ عنوان شاهزاده داشته باشد.» مگان مارکل اعضای خانواده سلطنتی را به بی‌تفاوتی و دروغگویی متهم کرد. مگان مارکل و شاهزاده هری در این مصاحبه از اعضای خانواده سلطنتی، ازجمله شاهزاده چارلز، ولیعهد بریتانیا انتقاد کردند ولی به‌طور مستقیم از ملکه الیزابت انتقاد نکردند. با این حال، به گفته مگان مارکل، خانواده سلطنتی نسبت به گزارش‌های نژادپرستانه از او در مطبوعات بی‌تفاوت بوده است. مگان و شاهزاده هری در ژانویه سال گذشته اعلام کردند از وظایف رسمی خود در قالب خانواده سلطنتی کناره‌گیری و به آمریکا نقل مکان می‌کنند. کاخ باکینگهام ماه گذشته تایید کرد این جدایی دائمی خواهد بود.

شاهزاده هری که ۳۶ سال دارد، گفت به‌خاطر عدم درک وضعیت همسرش از خانواده سلطنتی جدا شده است. شاهزاده هری با اشاره به رابطه‌ با پدرش گفت که احساس کرده او رهایش کرده است. شاهزاده هری گفت: «خانواده‌ام عملا ارتباط مالی با من را قطع کردند.» به گفته او، شاهزاده چارلز در یک دوره زمانی حتی از پاسخ دادن به تماس‌های او خودداری کرده است.

شاهزاده هری گفت: «سه بار با مادربزرگم صحبت کردم و دو بار با پدرم که او دیگر به تماس‌هایم پاسخ نداد. او سپس گفت، حرف‌هایت را بنویس.»

مهم‌ترین بخش سخنان مگان مارکل اما مربوط به زمانی می‌شود که او در پی خودکشی بوده است. مگان با احساسات در مورد افکار خودکشی خود گفت: «من شرم داشتم که این مساله را نزد هری اعتراف کنم. با این حال می‌دانستم اگر آن را نگویم، حتما انجام خواهم داد. من دیگر نمی‌خواستم زنده بمانم.»

کاخ باکینگهام اما با تاخیر به این مساله پاسخ داده است. همزمان با انتشار تبلیغی از پخش مصاحبه اپرا وینفری، چهره تلویزیونی مشهور آمریکا، با شاهزاده هری بریتانیا و همسرش مگان مرکل، کاخ باکینگهام اعلام کرد ادعاهای مطرح شده توسط کارکنان سلطنتی در رابطه با زورگویی مگان، دوشس ساسکس، را بررسی خواهد کرد. باکینگهام این ادعاها را «بسیار نگران‌کننده» خوانده است. برخی می‌گویند خود مگان مارکل متهم است که با کارکنان کاخ رفتار بدی داشته است. روزنامه تایمز در این زمینه یک گزارش مفصل تهیه کرده است.

نوعروس خاندان سلطنتی به ادعای مقامات باکینگهام دو تن از کارکنان خود را نیز اخراج کرده است. تایمز در گزارش خود ایمیل یکی از کارمندان را منتشر کرده که ادعا می‌کند مگان دو دستیار شخصی خود را از خانه بیرون کرده است. این شکایات مربوط به سال ۲۰۱۸ است؛ زمانی که شاهزاده هری و مگان در کاخ کنزینگتون زندگی می‌کردند. چند کارمند چند ماه پس از ازدواج مگان و هری کاخ را ترک کردند. کارمندان کاخ مدتی است در پی این هستند که داستان خود را به گوش دیگران برسانند. مصاحبه مگان با اپرا فرصت خوبی برای پرداختن به این موضوع را فراهم کرده است.

این مطلب برایم مفید است
95 نفر این پست را پسندیده اند