آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۱۱۳

 • رزم با انحصار از مسیر خصوصی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: در حالی که آمارها نشان می‌دهند بیشتر خودروسازان خصوصی کشور با تیراژی اندک مشغول فعالیت هستند و حتی برخی از آنها به حالت نیمه‌تعطیل درآمده‌اند، وزارت صنعت، معدن و تجارت قصد دارد در راستای خروج بازار خودرو از انحصار، توان بخش خصوصی را ارتقا بدهد تا از این راه، سطح رقابت را بالا ببرد.
 • تداوم مسیر رفت و برگشتی شورای رقابت

  دنیای اقتصاد: استارت حذف شورای رقابت از پروسه قیمت‌گذاری و جایگزینی این شورا با سازمان حمایت، این بار در مجلس شورای اسلامی کلید خورد.
 • معرفی ۱۰ خودروی برتر لوکس

  دنیای‌اقتصاد: خودروهای برتر سال ۲۰۲۰ در شرایطی اعلام شد که خودروهای انگلیسی حضور پررنگی در این رتبه‌بندی دارند و خودروهای لیموزین نیز جایگاه ویژه‌ای کسب کرده‌اند. بر اساس این گزارش رولز رویس فانتوم جایگاه اول این رتبه‌بندی را به دست آورده است.نسل فعلی این خودرو در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد و قیمت بالا در کنار امکانات لوکس این خودرو را به یکی از نمادهای اشرافیت تبدیل کرده است. خودرو به دلیل استفاده از سیستم تعلیق پیشرفته و جاذب‌های ضربه به سرنشینان امکان می‌دهد صدای بسیار کمی از محیط خارج دریافت کند. رولز رویس گاست دیگر نماینده رولز رویس است که نسل نخست آن در سال ۲۰۰۹ معرفی شد. نسل فعلی این خودرو از نظر امکانات دارای تشابه زیادی با خودروهای سری ۷ بی‌ام‌و است.
 • تولید ۵۰ هزار دستگاه تارا در ۱۴۰۰

  ایکوپرس: در نشست مشترک مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با ۱۳۹ قطعه‌ساز، میثاق‌نامه تامین قطعات، تولید و تحویل ۵۰ هزار دستگاه خودروی تارا در سال آینده به امضا رسید.
 • کیفیت خودروهای سنگین در دی

  ایسنا: آخرین ارزیابی کیفی صورت گرفته از خودروهای سنگین تولیدی دی ماه امسال نشان می‌دهد که سازندگان این نوع خودروها عملکرد بهتری از سواری‌سازان و به‌ویژه سازندگان وانت‌های داخلی دارند؛ به‌رغم اینکه در وانت‌ها بالاتر از سه ستاره کیفی نداریم، حداقل کیفیت در خودروهای سنگین سه ستاره است و حتی یک نوع کامیونت هم پنج ستاره تولید می‌شود.
 • تعیین قیمت کم‌تیراژها توسط خودروسازان

  ایلنا: مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت اظهار کرد:‌ وزارت صمت به دنبال آزادسازی قیمت خودرو نیست، بلکه یک بسته جهش تولید داریم که در آن قیمت‌گذاری برخی از خودروها براساس ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت‌های سازمان حمایت در اختیار هیات‌مدیره خودروسازان قرار می‌گیرد. سهیل معمارباشی در مورد آخرین وضعیت قیمت‌گذاری خودرو اظهار کرد:‌ قیمت‌گذاری خودرو همچنان در دست شورای رقابت است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر